Vaikų vasaros užimtumo projektas „Žmogus iš didžiosios Ž“

Projekto „Žmogus iš didžiosios Ž“ tikslas – didžiausioje bibliotekoje Panevėžio mieste užtikrinti vasarą vaikų užimtumą prasminga veikla, pasiūlant jiems kokybiškas kūrybiškumą per skaitymą ugdančias paslaugas.

Projekto uždaviniai

  • supažindinti vaikus su objektų konstravimo pagrindais, darbų sauga, lavinti erdvinį mąstymą vykdant vaikų pažinimą ir kūrybiškumą skatinančias veiklas;
  • sudaryti sąlygas jaunųjų skaitytojų-savanorių, dalyvavusių praėjusių vasarų užsiėmimų veiklose, kūrybinei veiklai – kai bendraamžis jaunesniam padeda piešti, lipdyti, kurti, konstruoti, karpyti, kartu žaidžia, seka pasakas ir istorijas ir pan.

Projekto trukmė

nuo 2018 05 01 iki 2018 09 30

Projekto vykdytojas

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Projekto partneriai

  • Dailininkė Danutė Augustinienė
  • Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka
  • Panevėžio gamtos mokykla

Projektą koordinuojantis Bibliotekos padalinys

Vaikų literatūros skyrius

Projekto finansavimo šaltinis, vertė (Eur)

Panevėžio miesto savivaldybė (850 Eur.)

Projekto pristatymas

Vaikai savo aplinkoje labai dažnai girdi posakį – Žmogus iš didžiosios raidės. Po šio posakio seka įvairiausių pavyzdžių apie į istoriją įėjusias asmenybes, pokyčius pasaulyje padariusius asmenis. Susiformuoja nuomonė, kad vaikas negali būti didis jei nepadarė kažko įsimintino. Atsiliepdamas į šią aktualiją, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius inicijuoja projektą „Žmogus iš didžiosios Ž”, skirtą Panevėžio miesto jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, kiekvieną vasarą bibliotekoje ieškantiems įdomių veiklų, o šią vasarą suteiks galimybę kiekvienam pasijausti Žmogumi iš didžiosios Ž.

Prasidėjus vasarai vaikai, jų tėveliai, auklėtojai, jaunieji savanoriai, ir žiniasklaidos atstovai bus pakviesti į projekto pradžios renginį. Jame bibliotekos darbuotojai pristatys vasaros veiklas ir knygų parodą „Apie Ž“. Parodoje susirinkusieji galės susipažinti su vaikų vasaros skaitymui atrinktomis grožinėmis ir pažintinėmis knygomis, supažindinančiomis su žmogumi, žeme, žvaigždėmis, žodžio galia ir žiniomis.

Birželio- liepos mėnesiais didžiausios Panevėžio vaikų bibliotekos Panevėžio mieste vaikai bus ugdomi  edukaciniuose kūrybiškumo lavinimo užsiėmimuose, kuriems programą parengs UAB „Metplasta” darbuotojai ir edukacijų specialistai. Užsiėmimuose vaikai bus supažindinami su įvairiausiomis metalo apdirbimo technikomis, pabandys patys konstruoti Ž raidę. Vaikai išsirinks labiausiai tinkančius žaidimus ir knygas, kurios bus patalpintos į Ž raidę ir bus mokomi pasitelkiant savo fantaziją kurti kryžiažodžius, žaidimus, legendas bei mitus. Už kūrybiškumą vaikai bus apdovanoti projekto baigiamajame renginyje.

Rugpjūčio mėnesį prie baigtos gaminti Ž raidės vyks fotosesija, visi norintys galės tapti žmonėmis šalia didžiosios Ž raidės. Raidė bus eksponuojama miesto Laisvės aikštėje. Gražiausios projekto akimirkos bus fiksuojamos ir kuriama nuotraukų galerija vaikų bibliotekos internetinėje svetainėje www.vjlc.pavb.lt ir Facebook paskyroje.

Projektas bus užbaigiamas rugsėjo mėnesį, kai vaikų sukurtas mobilus Ž raidės projektas keliaus į Panevėžio „Žemynos“ progimnaziją ir visą mėnesį ten džiugins ją sukūrusius bendraamžius.

Planuojami projekto rezultatai

Planuojama, kad įgyvendinus 2018-ųjų metų vasaros projektą „Žmogus iš didžiosios Ž“, projekto veiklomis pasinaudos per 300 Panevėžio miesto vaikų iš Aukštaičių ir Centro mikrorajonų bendrojo lavinimo mokyklų.

Atsakingas asmuo

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vadovė Greta Ratkutė; greta.ratkute@pavb.lt; (8 45) 43 56 77