Vilkas ()

Autoriai:


Temos:

|


Knygos aprašymas LIBIS elektroniniame kataloge

„Jackas Londonas (1876-1916) – amerikiečių rašytojas, parašęs per 50 knygų. Žinomiausi jo kūriniai: romanai „Martinas Idenas“, „Jūrų vilkas“, „Rytas aušta“, „Mėnulio slėnis“, apysakos „Baltoji iltis“, „Protėvių šauksmas“, „Smokas Belju“.

Haley‘o dėka Londonas prieš mus iškyla su visais savo įsitikinimais ir žmogiškais trūkumais: jis austrių piratas, žūklės sargybinis, valkata, ruonių medžiotojas, Klondaiko senbuvis, Aliaskos naujakurys, karo korespondentas, nuotykių ieškotojas. Jackas tiesiog abiem kojom įšoko į gyvenimą, vyriškai ir drąsiai: ten, kur kiti regėjo vien tik darbą, jis matė romantiką, paslaptingumą ir grožį. Į pasaulį žvelgė svajoklio akimis, buvo justi kone moteriška melancholija ir ilgesingumas, o tuo pat metu ir neįveikiama fizinė jėga.

Autorius išnarplioja sudėtingą Londono kelią kūrybos link, sukuria ryškų legendinio rašytojo, susitapatinusio su vilku, portretą. Šiais laikais, kai nedaug nutuokiame apie tuometinę Jacko Londono literatūrinę šlovę, toji knyga yra universaliausiai papasakota kūrėjo istorija. Kritikų nuomone, Haley suvokia tai, ko kiti Londono gyvenimo ir kūrybos tyrinėtojai nesugebėjo įžvelgti: Londonas turėjo daug gyvenimų, o savo paties identitetą tyrinėjo literatūros kūriniais.

Jamesas L. Haley – amerikiečių istorikas ir rašytojas, už biografines, istorines ir grožines knygas apdovanotas devyniomis literatūrinėmis premijomis.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *