Verksnių klubas ()

Autoriai:


Temos:

|


Knygos aprašymas LIBIS elektroniniame kataloge

Ar gali liūdnas kūrinys tapti geriausia Metų knyga paaugliams? Be abejo, jei kalbame apie Ilonos Ežerinytės knygą „Verksnių klubas“. Minėtoji autorė kuria liūdniems, pažeidžiamiems, neturintiems drąsos gyventi jauniems žmonėms, tad ne išimtis ir ši apysaka, kuri leidžia pažvelgti į jauno žmogaus pasaulį, jo jausmus, išgyvenimus.
Pagrindinė knygos veikėja Lina – tai paauglė, kuriai tenka ištverti šeimos krizę, kapstytis ilgą laiką vienai (mama palikusi šeimą, o tėtis gydosi nuo alkoholizmo), išlikti emociškai stipriai. Ji vieną dieną eidama namo susipažįsta su Egle, kuri pakviečia Liną į Verksnių klubą. Šiame klube kiekvienas jo narys gali išsipasakoti, pamąstyti apie slegiančias problemas ir gauti patarimų. Tai istorija apie liūdesį – nelaukiamą, neišvengiamą, bet būtiną kelyje į save
Autorė sako, kad knygoje verksniai šiek tiek žaidžia liūdesiu, jiems tai – būsena, išskirianti iš kitų džiaugsmo industrijos pasaulyje, kur šaukiama: „Būk pirmas! Būk sėkmingas! Pramogauk! Neliūdėk!“ Tai yra be galo neteisinga – neleisti žmogui liūdėti. Aš sutinku su Ilona Ežerinyte ir tikiu, kad reikia priimti liūdesį, bet jam nepasiduoti, vis tiek stengtis rasti kelią į šviesą. Būtent tai, mano manymu, stengėsi daryti ir Lina.
Šioje knygoje atsiskleidžia žmogaus vidinė stiprybė ir noras nepalūžti net tada, kai, atrodo, visas pasaulis susimokęs prieš tave. Merginos išgyvenimai, gebėjimas bendrauti su kitais žmonėmis ir juos suprasti, noras rasti problemų sprendimus, manau, leidžia Ilonos Ežerinytės knygą „Verksnių klubas“ laikyti geriausia Metų knyga mums, paaugliams.

Rekomenduoja Viktorija

Sveiki! Knygos nėra didelis mano hobis. Aš verčiau pasirinkčiau pabūti kieme su draugais ar pažiūrėti kokį nors filmą, bet Ilonos Ežerinytės knyga ,,Verksnių klubas” tikrai man paliko didelį įspūdį.
Pirmiausia, šioje knygoje pateikiamos problemos atitinka paaugliams aktualias ir neišvengiamas problemas. Dauguma paauglių su savo gyvenimu nemoka susitvarkyti, todėl ši knyga rodo, kaip spręsti kilusius sunkumus. Antra, ši knyga skiriasi nuo kitų tuo, kad joje dominuoja liūdesys. Kitose knygose veikėjai būna linksmi ir laimingi, o šioje veikėjai turi daug liūdesio ir tuštumos. Trečia, ši knyga ypatinga tuo, kad ji skatina nepasiduoti, išsipasakoti viską, kas tave slegia. Ne kiekvienas iš mūsų yra pakankamai stiprus, kad galėtų savo sunkumus papasakoti kitam žmogui.
Ši knyga tikrai suvirpino mano širdį.

Rekomenduoju – Jorintas

Ar Tau kada nors teko pagalvoti, ką reiškia gyventi vienam, nes tavo tėtis gydosi priklausomybių centre, mama gyvena su kitu vyru, o Tu neturi draugų? Labai tikiuosi, kad ne. Ir labai džiaugiuosi, kad man irgi neteko. Bet perskaičiusi Ilonos Ežerinytės apysaką ,,Verksnių klubas” aš tai supratau. Pajaučiau. Išgyvenau.
Knygoje pasakojama, kaip keturiolikmetė Lina kenčia vienatvę ir liūdesį, neturėdama kam išsipasakoti. Mergaitė, praradusi gyvenimo spalvas ir optimizmą, kartą pamato siluetą, sėdintį ant balkono atbrailos. Tą dieną, Linos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, nes siluetas, vardu Eglė, ją pakviečia įstoti į ,,Verksnių klubą”, dar kitaip vadinamą lizdu. Pagrindinė knygos veikėja šaiposi iš tokio pavadinimo ir klubą pradeda lankyti tik dėl to, kad nori pakeisti aplinką, pamiršti savo vienišumą. Ten ji labai artimai susidraugauja su to lizdo nariais, turiningai leidžia laiką, įsimyli. Pasaulio spalvos šviesėja, o jos dar ryškesnėmis tampa , kai į namus parsiveda šunelį.
Šis kūrinys man labai patiko, nes manau, visiems, nepaisant amžiaus, ateina toks momentas, kai būna liūdna dėl tam tikrų priežasčių, bet tu turi su tuo susitaikyti ir toliau gyventi, kaip padarė Lina. Turi suimti save į rankas ir stengtis nepasiduoti nevilčiai. Man patiko, kad autorė labai subtiliai atskleidė vienišos paauglės mintis, jausmus. Manau, tokias knygas derėtų perskaityti, kad suprastume žmones, kurie išgyvena sunkias šeimynines krizes ir iš jų nesityčiotume.

Rekomenduoja Viltė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *