Pypas ir jo nutikimai ()

Autoriai:


Temos:

|


Knygos aprašymas LIBIS elektroniniame kataloge

Tai istorija apie… knygų rašymą! Perskaitę knygą sužinome, kad kiekvienoje geroje istorijoje turi būti moralas, konfliktas ir meilės linija. Knyga parašyta tarsi iš nieko, puikiai išnaudojant įvairiausius lietuvių kalbos niuansus – jaustukai virsta veikėjų vardais, gausu žodžių žaismo, netikėtų, paslėptų minčių bei perkeltinių prasmių. Atrodo, kad pasakojimas sukurtas pagal labai banalų posakį: gyvenimas – tai kelionė vingiais. Pypas jais ir keliauja. Kaip ir tikrame gyvenime, jis sutinka draugų, patiria įvairių nuotykių, sprendžia problemas, filosofuoja ir ginčijasi. Kad niekas neturėtų priekaištų, Moralas čia atsiranda jau antrame skyriuje. O jis yra šuo, kuris ištikimai lydi šeimininką iki pat kūrinio pabaigos.
Knyga įdomi, juokinga ir labai netikėta. Ši smagi, subtiliai parašyta istorija turėtų patikti ir dideliems, ir mažiems. Jaunieji skaitytojai žavėsis nepaprastais Pypo, Šurum Burum, Moralo ir jų sutiktų draugų nuotykiais, o vyresnieji galės smagiai pasijuokti iš „filosofinių“ veikėjų pokalbių. Ir, žinoma, kiekviename skyriuje paieškoti moralo, kuris, kaip rašo autorius, „laksto aplinkui ir gaudo drugelius“.

Rekomenduoju – Rokas Šimukauskas

Turiu pripažinti, ji keista, bet pamokanti. Pradėjęs skaityti šią knygą iš karto supratau, kad ji kitokia nei visos. Kiekviename jos puslapyje atrandi kažką nauja, kažką netikėta. Niekad nebūčiau sugalvojęs užduoti sau tokį klausimą: „Kodėl vingiai vingiuoja?“ O šios knygos pagrindinis veikėjas Pypas priverčia tą padaryti. Dauguma knygų pateikia visus atsakymus, o ši apysaka priešingai – užduoda klausimus. Nors dėl to šią knygą sunkiau suprasti negu kitas, dėl tos pačios priežasties kiekvienas gali iš jos pasiimti tai ką reikia, pasimokyti skirtingų dalykų. Mažiems ši knyga yra Pypo kelionė vingiais ir jo patirti nuotykiai, dideliems (kaip sako Pypas) tai – gyvenimo aprašymas, jo problemų nagrinėjimas. Na o man – per vidurį. Man ši knyga buvo ir linksma, ir pamokanti.

 Rekomenduoja Rokas Urbonas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.