Pasakos ()

Autoriai:


Temos:

|


Knygos aprašymas LIBIS elektroniniame kataloge

2019-aisiais minime žymaus armėnų vaikų rašytojo Hovhanneso Tumanyano 150-ąsias gimimo metines. Jos švenčiamos visame pasaulyje, nes UNESCO šią sukaktį įtraukė į iškilių asmenybių jubiliejų sąrašą.
Šiuo leidiniu norima supažindinti lietuvių skaitytojus su armėnų pasakų tėvo kūriniais siekiant kuo autentiškiau perteikti armėnų liaudies pasakų dvasią. Rinkinyje – 20 pasakų. Tarp jų ir žinomiausia Tumanyano pasaka „Drąsusis Nazaras“, iš kurios patiriame, kad iš  didžiausios baimės kartais netyčia galime pelnytis nesutramdomo drąsuolio vardą…
Būdamas dešimties vaikų tėvas, rašytojas puikiai išmanė jaunųjų skaitytojų literatūrinį skonį ir lūkesčius. Jo pasakos nuoširdžios, žaismingos ir itin lengvai įsimenamos. Skirtos jaunesniajam mokykliniam amžiui, bet savo išmintimi ir humoru  gali sudominti  ir suaugusiuosius.
Knygą iliustravo iškili armėnų dailininkė, animatorė Naira Muradyan. Ji yra dirbusi režisiere-multiplikatore „Armėnfilmo“ kino studijos animacinių filmų skyriuje, taip pat įvairiuose teatruose ir televizijoje. Jos sukurti animaciniai filmai buvo rodomi daugelyje tarptautinių festivalių ir pelnė ne vieną premiją. Naira Muradyan – pripažinta vaikiškų knygų iliustratorė, jos vardas 2018 m. įtrauktas į IBBY Garbės sąrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *