Lietuvos istorija. D. 2 ()

Autoriai:

,


Temos:

Pagrindinis knygos autorių tikslas – papasakoti istoriją, regimą paauglio akimis ir išmokyti pastebėti istorijos, kultūros ženklus savo kasdienėje aplinkoje.
II knygos dalis apima ilgąjį XIX amžių nuo  Abiejų Tautų Respublikos sunaikinimo 1795 m. iki Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės Akto paskelbimo atsiradimo 1918 vasario 16-ąją. Tai kovų už valstybės laisvę ir tautinio atgimimo laikai. Pasikeičia pati lietuvio ir lietuvybės samprata.
Kaip ir pirmoje istorijos dalyje daug dėmesio skiriama kasdieniam žmonių gyvenimui, skirtingų kultūrų sąsajoms, istorinių asmenybių likimams. Knygoje apstu įdomių, dar negirtėtų mūsų krašto istorijos faktų, nematytų vaizdų. Jie pateikiami intriguojamai, kad pakurstytų jaunųjų skaitytojų smalsumą. Tai padeda perprasti Lietuvos istoriją, ugdo pilietiškumą ir vertybes, skatina savarankiškai tyrinėti, kritiškai vertinti įvairius procesus, greičiau atrasti reiškinių ir įvykių sąsajas, pagaliau – apmąstyti savo kartos uždavinius ir vietą garbingų Lietuvos kartų grandinėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *