Gimtoji kalba mokykloje ()


Temos:

|

2012 m. vasario 24 d. Šiaulių universitete įvyko pirmoji respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Gimtoji kalba mokykloje“. Konferenciją inicijavo ir organizavo Humanitarinio fakulteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedra drauge su Literatūros istorijos ir teorijos katedra, Edukologijos fakulteto Edukologijos katedra, Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institutu, leidykla „Lucilijus“.
Pranešimų pagrindu straipsnius parengė ne visi konferencijos dalyviai. Gauti straipsniai pagal tematiką suskirstyti į dvi grupes: 1) mokslinės įžvalgos, 2) pedagoginė patirtis. Tokia straipsnių orientacija akivaizdi. Pateikti darbai skiriasi tiek moksline patirtimi, pedagogine išmintimi, tiek ir turinio ar formos kokybe. Esame dėkingi leidinio recenzentėms – Klaipėdos universiteto docentei, humanitarinių mokslų daktarei Jūratei Lubienei ir Utenos kolegijos profesorei, socialinių mokslų (edukologija) daktarei Laimutei Kardelienei, davusioms vertingų patarimų straipsnių autoriams. J. Lubienė, apibendrindama straipsnių rinkinio tematiką, teigia, kad mokslininkų ir pedagogų dialogas padeda išryškinti aktualias gimtosios kalbos ugdymo strategijos, mokymo(si) problemas, skatina ieškoti sprendimų. L. Kardelienės nuomone, globalizacijos jėgos ir pasaulyje stiprėjančios įvairios kultūrinės tendencijos skatina rūpintis gimtąja kalba kaip etnine vertybe.
Pirmasis straipsnių rinkinys – spalvingas kaip mokyklos gyvenimo mozaika. Tegu autoriai lituanistai patys įvertina savo gimtojo žodžio skambesį bendrajame kalbiniame kontekste. Mokydami kitus mokykimės ir patys.

Dr. Ona Laima Gudzinevičiūtė,
Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto
Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *