Būk savanoris – keisk pasaulį. Tavo savanorystės kelrodis ()

Autoriai:

,


Temos:


Knygos aprašymas LIBIS elektroniniame kataloge

„Mieli skaitytojai,

2011-uosius metus Europos komisija paskelbė Europos savanoriškos veiklos metais.

Kartu su kolegomis nusprendėme šiuos metus pažymėti ne vien proginiais renginiais, bet ir inicijuoti bei skatinti savanorystės idėjų ir žinių apie ją sklaidą visoje Lietuvoje. Šūkis „Būk savanoris – keisk pasaulį!“ kviečia aktyviai įsilieti į daugiamilijoninį savanorių būrį. Jūsų dėmesiui siūlome ir leidinį, kuriame yra praktinės informacijos visiems, norintiems prisijungti prie šios veiklos.

Savanorystės, kaip ir kiekvienos laisvo ir kūrybingo žmogaus veiklos neįmanoma nusakyti vienu visoms šalims ir visuomenėms tinkamu apibrėžimu. Jos mastas, forma ir teisinis reglamentavimas kiekvienoje šalyje kitoks. Vienur savanoriška veikla reglamentuota įstatymais, kitose valstybėse ją apibrėžia ir reglamentuoja tam tikros taisyklės ar tiesiog įprastos visuomenės gyvenimo normos. Daugelyje šalių savanorystė yra labai svarbi visuomenės gyvenimo dalis, o kitur dar nėra pakankamai pripažįstama.

Be laisva valia ir neatlygintinai atliekamos veiklos, skirtos aplinkai, paveldui, taikai saugoti, skurdui ir socialinei atskirčiai mažinti, silpniesiems globoti ir t. t., neįmanoma įsivaizduoti šių laikų pasaulio, todėl savanoriška veikla turi būti visuomenės pripažįstama ir vertinama.

Nors Lietuva tarsi naujai atranda savanorystės svarbą, savanorystės iniciatyvos yra vieni stipriausių saitų, siejančių Lietuvą su Europa ir visu pasauliu. Šia knyga siekiame, kad savanoriška veikla būtų geriau suprantama visuomenei, kad ji būtų pripažįstama, ja būtų didžiuojamasi.

Tikimės, kad knygoje pateikta informacija padės visiems – tiek jau aktyviai dalyvaujantiems savanoriškoje veikloje, tiek svarstantiems galimybę prie jos prisijungti.

Pasidalinkime savo širdžių šiluma, ir pasaulis taps šviesesnis.“

Dr. Natalija Kazlauskienė

Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *