Apie parodą „Knygose atgyja lėlės“

         2014-ieji Panevėžio miestui – ypatingi. Gimtasis miestas vieneriems metams tampa kultūros sostine. Visus metų renginius, parodas, socialines akcijas, susitikimus ir kitus kultūros įvykius vienija tema „Panevėžys – Lietuvos kultūros sostinė. Kultūrų sankirta“ bei šūkis „Visi skirtingi ir visi įdomūs“.

         Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras įsisuka į kultūros įvykių sūkurį projektu „Vasara su knyga ir lėle“, kurio tikslas- per skaitymą ir kūrybinę veiklą atkreipti vaikų dėmesį bei populiarinti lietuvių ir turtingą mūsų kaimynų – Baltijos šalių ir Rusijos – grožinę vaikų literatūrą ir kultūrą.

         Panevėžio regiono 2-4 kl. mokiniai kviečiami dalyvauti  skaitymo skatinimo  konkurse-viktorinoje „Knygose atgyja lėlės“.

         Į konkurso-viktorinos rekomenduojamų skaityti knygų sąrašą įtraukti lietuvių, latvių, estų ir rusų autorių vaikų mėgstami ir specialistų gerai įvertinti kūriniai. Knygų personažai – lėlės bei mažos būtybės, sukurtos iš gamtinės ar kitos medžiagos ir atgijusios knygose rašytojų fantazijos dėka. Tai latvių rašytojo Jurio Zvirgzdinio, estų – Eno Raudo ir Edgaro Valterio, 1995 m. Estijos vaikų išrinkto geriausiu rašytoju ir iliustratoriumi, rusų klasikų – Aleksejaus Tolstojaus, Eduardo Uspenskio, lietuvių klasiko Jono Avyžiaus ir jaunos autorės Nomedos Marčėnaitės, pelniusios Patriotų premiją bei apdovanojimą už reikšmingiausią 2011 metų debiutą vaikams, kūriniai.

         Pristatomoje parodoje rasite trumpą vaikams skirtą informaciją susipažinimui su Baltijos šalimis ir Rusija. Parodoje taip pat pateikiamos skaitymo skatinimo konkursui-viktorinai rekomenduojamų perskaityti knygų anotacijos.

 Grįžti į parodos pradinį puslapį

Apie parodą „Knygose atgyja lėlės““ įraše yra 1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *