Sveikiname su Tarptautine vaikų knygos diena!

Sveikiname su Tarptautine vaikų knygos diena!

Mažus ir jau paaugusius skaitytojus, mokytojus, kolegas ir visus vaikiškos knygos mylėtojus sveikiname su Tarptautine vaikų knygos diena.

Tarptautinė vaikų knygos diena pasaulyje švenčiama kasmet balandžio 2 d. nuo 1967 metų. Data pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną gimė garsiausias pasaulio pasakininkas Hansas Christianas Andersenas.  IBBY Lietuvos skyriaus iniciatyva Vaikų knygos diena Lietuvoje minima nuo 1993 metų.Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais.

Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. 1967 m. ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną. Nuo tol šventę kasmet remia kurios nors šalies IBBY skyrius. Tos šalies rašytojas parašo visuomenei laišką – kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema. 

2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas buvo IBBY Lietuvos skyrius. Plakatą ir tekstą sukūrė vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Plakato dizainerė – Deimantė Rybakovienė.

Kęstučio Kasparavičiaus plakatą ir laišką rasite čia

2020 m. Vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Slovėnijos skyrius. Plakatą, o tiksliau – sulankstomą kubą, sukūrė du Hanso Christiano Anderseno premijos nominantai. Teksto autorius – literatūrologas, universiteto docentas ir rašytojas Peteris Svetina, kurio knygos išverstos į aštuonias kalbas, tarp jų – ir į lietuvių. Piešinį nupiešė dailininkas Damijanas Stepančičius.

2020 metų laišką skaitykite čia: Laiškas 

 

Leiskimės įtraukiami vaikiškos knygos magijos ir švęskime 🙂 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.