Edukacijos ugdo vaikų kūrybiškumą

Edukacijos ugdo vaikų kūrybiškumą

Ekologijos tema šiuo metu aktuali visame pasaulyje, todėl ir mūsų biblioteka, neatsilikdama nuo bendrų tendencijų, skatina draugystę su aplinka, gamta jau nuo mažų dienų. Vaikų literatūros skyriuje vykdomos veiklos moko tausoti resursus, panaudoti atliekas ir iš jų kurti naujus funkcionalius daiktus. 

Skyriaus darbuotojas Virginijus Benašas, aktyvus gamtos puoselėtojas ir mylėtojas, antriniu dizainu užsiima jau ne vienerius metus. Dirbdamas su vaikais jis įžvelgė poreikį lavinti vaikų kūrybiškumą, pasiūlyti alternatyvų laisvalaikio praleidimo ir lavinimosi būdą su šūkiu „galima nedaryti nieko, arba iš nieko padaryti viską“. 

Populiariausias yra velografikos (piešimo metalu) užsiėmimas. Daugiau nei 10 metų kauptos nebenaudojamos dviračių grandinės ir kitos detalės, nuplautos ir nudažytos įvairiomis spalvomis, dabar virsta meno kūriniais. Ypatingai vaikų mėgstamos „auksinės“ detalės, jų rankose iš šiukšlių virstančios turtu. Štai tikroji alchemija.

Dažnai siūlomos veiklos yra sezoniškos. Šiuo metu yra piešiama naudojant po Kalėdų surinktus eglių spyglius. Toks sprendimas ne tik aprūpina medžiaga, sukuria naują techniką, bet ir priverčia vaikus kitaip suvokti kūrybą ir meną, plečia jų akiratį.

Be siūlomų edukacinių užsiėmimų Vaikų literatūros skyriuje taip pat galima apžiūrėti ten veikiančias parodas, instaliacijas, kurios irgi duoda impulsą kurti.

Straipsnyje aprašytas ir kitas edukacines programas galite rasti čia

Nuotraukose:  Panevėžio pradinės mokyklos 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Aušra Butkevičienė įsitikino, kokia įdomi gali būti dailės ir darbų pamoka bibliotekoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *