Lopšelio darželio „Kastytis“ vaikai – bibliotekoje

Lopšelio darželio „Kastytis“ vaikai – bibliotekoje

Gruodžio paskutinėmis dienomis, kada norisi širdis pripildyti džiaugsmo ir geriausių emocijų, į Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių atkeliavo dvi grupės vaikų iš Panevėžio lopšelis-darželis „Kastytis“.

Vaikus pasitiko išskirtinė Bitė, kuri neša knygas ir žinias. Nešė jas ir l/d „Kastyčio“ vaikams. Ne paslaptis, kad biblioteka didžiuojasi ypač ilgu, skambiu ir sunkiai įsimenamu pavadinimu, todėl pasakę tikrąjį savo vardą, paprašėme būti vadinami Bite – kad įsiminti, kad atpažinti.

Pažintinės ekskursijos metu kalbėjome apie tai, kas yra biblioteka, kuo ji skiriasi nuo knygyno, sužinojome, kad iš bibliotekos knygų pirkti nereikia – galima pasiskolinti, o norint tą padaryti neužtenka pasakyti vien savo vardo – reikia įsigyti skaitytojo pažymėjimą.

O kur laikyti parsineštas knygas namuose? Po lova? Kuprinėjė? – neee! Lentynoje. O ką reiškia tos raidės ant knygų lentynų bibliotekoje? Kaip nepasiklysti tokioje gausybėje ir rasti norimą knygą? Į visus šiuos klausimus vaikai rado atsakymus vedini bibliotekoje įsikūrusios Bitės.

Dideles, sunkias, skirtas mažiems broliams ir sesėms, stebuklingas, knygas su lėlių teatru, apie Kalėdų senį, tekstilines knygeles… vaikai vartė ir sužinojo, kad jos gali būti beveik kaip meno kūriniai ar įdomiausi žaidimai.

Antrojoje pažintinės ekskursijos dalyje vaikai susipažino su gėdos jausmą ir raudonuojančius skruostus turinčiu robotu „Pradžiumi“. Jis stebino nepaprastais sugebėjimais: su vienu pirštu laikė kamuolį, delne – ypač sunkią keptuvę, iš jo kojų „išvažiuoja“ fantastiška literatūra, o darbas – valgyti elektrą ir varžtus. Vyko varžytuvės, kas stipresnis, kieno kantrybė geležinė.

Vaikai susipažino su velografikos (piešimas geležimi) technika, apžvelgė, kiek įdomybių ir net meniškų daiktų galima sukurti iš nebenaudojamų medžiagų arba senus daiktus prikelti naujam gyvenimui.

Ačiū už vaikams dovanotą ypač vertingą dovaną – parodytą kelią į biblioteką l/d „Kastytis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojoms-metodininkėms Reginai Katinienei („Nykštukų“ grupė) ir Audronei Kriukienei („Drugelių“ grupė).

 

Būtų smagu gyventi bibliotekoje, kiek naujienų sužinotume! Tik yra maža smulkmenėlė – reikia išmokti skaityti.

 

Informaciją parengė
Šarūnė Leikienė 
Panevėžio apskrities
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės
viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus 
vyr. bibliotekininkė-metodininkė 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *