Projekto „Stalo žaidimo „Kelionė į devintą stotį“ kūrimas“ seminaras

Projekto „Stalo žaidimo „Kelionė į devintą stotį“ kūrimas“ seminaras

 

Spalio 24 d. Zarasuose vyko baigiamasis projekto Stalo žaidimo „Kelionė į devintą stotį“ renginys. Tai antrasis išvažiuojamasis seminaras regiono bibliotekininkams, kurį šįkart Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo kartu su Zarasų viešąja biblioteka.

Seminare gausiai dalyvavo Zarasų rajono viešosios bibliotekos, filialų, bendrojo ugdymo mokyklų ir Panevėžio regiono vaikų literatūros skyrių bibliotekininkai.

Šiltą sveikinimo žodį tarė Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. Buvo pristatyti pranešimai, pasidalinta gerąja patirtimi.

Seminare dalyvavo UAB „Ieškok komunikacijos“ vadovas Tomas Grėbliūnas ir projektų vadovas Raimundas Indriulis. Projektų vadovas pristatė pranešimą apie inovacijas vaikų švietime, jį iliustruodamas įdomiais pavyzdžiais. Lektorius taip pat pasidalino sėkmės istorijomis apie savo komandos sukurtus produktus, išskirdamas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus projektui „Aukštaitijos ETNO kilimas“ sukurtą mobiliąją programėlę. Jos pagalba jaunieji skaitytojai gali smagiai susipažinti su Panevėžio regiono ETNO objektais.

Ypatingo dėmesio sulaukė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Kultūrinės edukacijos skyriaus jaunimo veiklų vadybininko Donato Kubiliaus pranešimas „Dirbtuvių nauda bibliotekai, jos  bendruomenei ir vaikui“. Pristatymas buvo intriguojantis ir įkvepiantis. Išsakytos mintys skatino imtis veiklos ir kurti panašias kūrybines dirbtuves savo bibliotekoje.

Emocionalus ir įtaigus buvo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vadovės Gretos Kėvelaitienės pranešimas „Geroji patirtis: inovatyvios edukacijos ir užsienio bibliotekų patirtis“. Pranešėja pasidalijo įspūdžiais iš 2019 metais Graikijoje vykusios IFLA konferencijos. Lektorė pristatė pasaulio bibliotekų įdomybes ir naujienas, kurios galėtų būti sėkmingai įgyvendintos ir Lietuvos bibliotekose.

Panevėžio regiono bibliotekų Vaikų literatūros skyrių atstovai dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje.  Bibliotekininkai turėjo galimybę susipažinti su Zarasų rajono savivaldybės viešąja biblioteka, jos skaitmeninėmis paslaugomis. Ekskursiją vedė bibliotekos direktorė Danutė Karlienė.

Seminaro dalyviai apsilankė Šlyninkos vandens malūne (Šlyninkos k., Zarasų r.),  kuriame vyko edukacinė programa.


Nuotraukos Virginijaus Benašo

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *