Knygų kalnas Panevėžio autobusų stotyje

Knygų kalnas Panevėžio autobusų stotyje

Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Lietuvoje jau nuo 2015 m. vyksta visuomeninis renginys „Lietuva skaito!“, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Šią skaitymo skatinimo akciją inicijuoja Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA).

Palaikant skaitymo skatinimo idėjas Panevėžio autobusų stoties dailininkės Danutės Augustinienės iniciatyva, stotyje atidaryta knygų mainų lentyna. Šią iniciatyvą aktyviai palaikė Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus atstovai, į lentynos atidarymo šventę ateidami su kaspinais perrištomis knygomis. Dovanota knygų vaikams, suaugusiems, senų ir naujų leidinių, įvairių informacinio ir pažintinio pobūdžio knygų.

Šventės metu, Vaikų literatūros skyriaus vadovė sveikino idėją ir skatino skleisti kalbą, spaudą ir knygas, juk mes galime tai daryti, o autobusų stotis tam itin tinkama vieta, juk laukimas, kelionės – daug malonesni su knyga rankose.

Taip pat vyko konkursas – visi šventės dalyviai ir laukiantieji savo autobuso, rašė, koks pavadinimas tiktų lentynai. Iš visų, antrokė keliauninkė iš Anykščių – Andrėja, atrinko tris, tai: „Mažoji pelėda“, „Knygų kalnas“ ir „Švyturys“. Tuomet, laukiančiųjų salėje vyko balsavimas ir nedidele balsų persvara buvo išrinktas „Knygų kalno“ pavadinimas. Ir tik vėliau paaiškėjo, kad šio vardo ir lentynos krikštatėvis – Panevėžio autobusų parko l. e. p. direktorius Arnoldas Gražys.

Tikimės, kad pavadinimas atlieps ir mainų lentynos sėkmę bei populiarumą, o bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pasižada būti šios lentynos puoselėjančiu ambasadoriumi. Būkime ambasadoriais visi, ir ne tik knygų lentynų, o puikių, vertingų, įkvepiančių idėjų – tegul Lietuva skaito.

 

Informaciją parengė Šarūnė Leikienė

Nuotraukos Virginijaus Benašo

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *