Europos diena

Europos diena

Bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje Europos dieną minėjome kitaip. Ir net ne skyriuje – kad pajusti, jog esame Europos dalis, o Europa yra aplink mus – lankėmės Panevėžio miesto dailės galerijoje. Į draugiją pasikvietėme savo mažuosius partnerius – Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos antrokus.

Vaikams buvo pristatyti išskirtiniai, originalūs ir vertingi meno kūriniai, atkeliavę iš skirtingų Europos šalių. Ne vieną darbą įvertinome, kalbėjomės apie tai, kad kiekvienam meno kūrinys gali reikšti vis ką nors kitą, kad juos galima interpretuoti, kai kuriems kūriniams rinkome pavadinimus.

Antrojoje dalyje savo žiniomis apie Europos Sąjungą pasidalino Panevėžio „Europe direct“ informacinio centro atstovė. Sužinojome, kokios šalys priklauso Europos Sąjungai, kiek jų, kodėl sugalvota sudaryti Europos Sąjungą ir daugelį kitų įdomių, svarbių faktų.

Galiausiai susirinkome Dailės galerijos kiemelyje – skirstėme vėliavas ir vaidybinių žaidimų pagalba susipažinome su kultiniais Europos Sąjungos literatūros kūriniais vaikams. Galbūt nepavyks taip greitai aplankyti visų Europos Sąjungos šalių, bet argi nesmagu būti perskaičius bent po vieną kūrinį iš kiekvienos šalies ir pažymėti tai žemėlapyje?  

Meno, istorine ir literatūrine prasme susipažinę su Europos Sąjunga pasidžiaugėme šalia vis dar vykstančiais statybos darbais, nes vaikai savo akimis įsitikino, kad Europos Sąjungos skiriamomis lėšomis gerinama mūsų visų aplinka.

Taigi, jaukioje pievoje, meno dirbinių apsuptyje, pučiant švelniam vėjui, vaikų rankose plazdeno Europos Sąjungos vėliavos – mes jau 15 metų jos piliečiai.

 

Informaciją parengė Šarūnė Leikeinė

Nuotraukos Virginijaus Benašo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *