Pasitinkant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Pasitinkant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Bibliotekoje vyko šventė – ranka mojome ir kvietėme Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę (balandžio 23-29 dienomis), dar kartą minėjome Vaikų knygos šventę ir prisiminėme Pasaulio lietuvius. Nuo pat ryto bibliotekoje pasitikome Kazimiero Paltaroko gimnazijos 6c ir 7c klasės mokinius su mokytojomis Zita Kontrimiene ir Janina Bardauskiene priešakyje.

Renginį pradėjome labai svarbia informacija – kalbėjome apie balandžio 2 – ąją – garsaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, kuri nuo 1967 metų pasaulyje minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. O, kaip žinia, šie metai vaikų literatūrai yra itin sėkmingi, nes Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo tarptautinę atranką ir tapo 2019 metų tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Renginio dalyviai sužinojo, ką reiškia šis titulas ir pareiga – Lietuvos vardas plačiai skambės visame pasaulyje. Beveik 100 pasaulio šalių vaikai ir visi besidomintys vaikų literatūra, galės pamatyti specialiai šiai progai Kęstučio Kasparavičiaus pieštą plakatą ir perskaityti jo laišką-kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“. Su šiais, pagrindiniais, Vaikų knygos šventės atributais ir jų prasme buvo supažindinti šventės dalyviai.

Nudžiuginti šių metų vaikų literatūros sėkme, renginį tęsėme kalbėdami apie IBBY visuomeninę organizaciją ir 2018-ųjų IBBY premijas už geriausias praėjusiais metais išleistas knygas vaikams ir paaugliams. Pristatėme visas 10 nominacijų, vartėme, lietėme, dalinomės įspūdžiais ir pastebėjimais tyrinėdami šių metų vertingiausią literatūrinį derlių.

Šventės nuotaiką ir formatą paįvairino net dvi gimnazistų inscenizacijos: pagal Nijolės Jankutės knygą „Kelionė į septintą stotį“ (Kazimiero Paltaroko 6c, mokytoja Zita Kontrimienė) ir pagal knygą „Niujorko respublika“ (Kazimiero Paltaroko 7c, mokytoja Janina Bardauskienė). Šiais pasirodymais, perteikta nuotaika, garsais ir įsijautimu gimnazistai dar labiau „pagilino“ kūrinių prasmę ir išskirtinai pagerbė mūsų Pasaulio lietuves autores – Nijolę Jankutę ir Akviliną Cicėnaitę. Aptarėme šių autorių pasiekimus, svarbą ir nemenkus indėlius lietuvių literatūroje. Juk šie metai – Pasaulio lietuvių metai.

Galiausiai priminėme, kokie klubai, konkursai ir įdomybės laukia bibliotekoje, pakvietėme kiekvieną ir neatsisveikinome, nes vaikų literatūra padeda užaugti, o Nacionalinės bibliotekų savaitės metu visi šypsosi labiau…

 

Paruošta naudojantis skaitymometai.lt informacija
Šarūnė Leikienė

Nuotraukos Virginijaus Benašo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *