Biblioteka atgijo Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žilvitis“. „Kas slepiasi knygų skrynioje?“

Biblioteka atgijo Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žilvitis“. „Kas slepiasi knygų skrynioje?“

 

Trys, labai skirtingos, tačiau iš vienos – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos šeimos, kilusios Bitelės lankėsi Panevėžio l/d „Žilvitis“. Ir ne šiaip sau, o su misija pristatyti knygų skrynią, kurioje, pagal auklėtojų pageidavimą, sugulė dešimtys kruopščiai atrinktų, pačių geriausių ir vertingiausių knygų apie jausmus ir gamtą.

Teatralizuotame pristatyme, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Bitė mama bei dvi jos dukterys Titė ir Ritė, dalyvavo apie penkiasdešimt 5-6 metų amžiaus vaikų. Realia, tačiau žaisminga forma, pasitelkiant knygas, buvo kalbama apie labai reikšmingas emocijas: PYKTĮ, NERIMĄ ir LAIMĘ.

Kaip pasireiškia pyktis, kada nerimaujame, kaip įveikiame šias neigiamas emocijas ir ar jos yra blogos? O gal, kartais taip jaučiasi visi? Kada būname laimingi, kaip elgiamės, kai jaučiame laimę? Emocijoms pažinti, įveikti ir išjausti naudojome įvairius metodus: kvėpavome, pūtėme balionus, juokėmės, skaitėme, kad net gyvūnai kartais taip jaučiasi ir sužinojome, kad nei pykti, nei nerimauti nėra blogai, jei tik tuo metu neįskaudiname kito.

O pykčiui praėjus ir nerimui pasitraukus, aplanko laimė, kada lūpos „atveria“ visus dantukus plačiai šypsenai, sužiba akys, o maži sparniukai pradeda plazdėti taip greitai, kad saulė prasklaido visus debesis ir pakviečia į gamtą – pievas, plačiuosius laukus, kur tiek įdomybių! Kokių? Sužinos vaikai, kartu su auklėtojomis, skaitydami, tyrinėdami, vartydami, klausydami skaitomų knygų, o jau ir patys perskaitys braukdami pirštuku iš kairės į dešinę…

Su pakylėta nuotaika Bitelės paliko knygų skrynią su geriausiomis ir vertingiausiomis knygomis emocijų ir gamtos temomis l/d „Žilvitis“, linkėdamos daug atradimų ir nuotykių skaitant.

 

Knygų skrynia – tai bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus paslauga turinti gražų pavadinimą – „Kas slepiasi knygų skrynioje?“. Ją sudaro apie penkiasdešimt kruopščiai atrinktų, įdomių, geriausių ir vertingiausių knygų vaikams pasirinktomis temomis įvairioms amžiaus grupėms. Skrynia jau daugiau nei penkerius metus keliauja po įvairias ugdymo įstaigas, o šiemet taps pagrindiniu projekto „Biblioteka be sienų“ akcentu.

Užsakyta knygų skrynia teatralizuotai, linksmai ir tematiškai aktualiai pristatoma vaikams bibliotekos darbuotojų – Bitelių šeimos. Antroje skrynios pristatymo dalyje per ugdymo įstaigos tėvelių susirinkimą ar pagal susitarimą, vyksta pokalbis, kodėl ir kaip mes turime skaityti savo vaikams, kokią naudą tai duoda, taip pat pristatoma naujausia psichologinė literatūra vaikų auginimo, auklėjimo, priežiūros, žaidimų, veiklos, ugdymo ir kitais klausimais, kurie rūpi tėvams. Knygų skrynia galima džiaugtis sutartą laiką, įprastai 1,5-2 mėnesius.

 

Kviečiame džiaugtis, sužinoti, pažinti, atrasti ir parodyti tai savo vaikams.

 

Informaciją parengė Šarūnė Leikienė

Nuotraukos Virginijaus Benašo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *