Metų knygos džiugina jaunuosius bibliotekos skaitytojus

Metų knygos džiugina jaunuosius bibliotekos skaitytojus

Jau devintus metus iš eilės Vaikų literatūros skyrius  kartu su Kazimiero Paltaroko gimnazija rengė Metų knygos rinkimų šventę. Vasario 26 d. į biblioteką sugūžėję vaikai aplodismentais palydėjo 2018 Metų knygų vaikams ir paaugliams paskelbimą, džiaugėsi stebėdami draugų vaidinimus, gavo padėkas ir prizus už aktyvų dalyvavimą akcijoje.

Metų knygos rinkimai kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio. Šįkart geriausią knygą rinko 14 000 Lietuvos vaikų. Bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje už savo favoritą balsavo 79 skaitytojai. Knygų vaikams kategorijoje laimėjo Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygelė „Sibiro haiku“, o paaugliai nugalėtoja išrinko Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubą“.

Biblioteka siekia atkreipti jaunųjų skaitytojų dėmesį į Metų knygos rinkimus, kviečia aktyviai įsitraukti į kūrybingas skaitymo skatinimo veiklas. Šįmet tradiciškai pradinių klasių moksleiviai turėjo galimybę balsuoti už savo mėgstamiausią knygelę, 3–4 klasių auklėtiniai dalyvavo iliustracijų piešimo konkurse, paaugliai rašė recenzijas „Rekomenduok draugui knygą“. Šventiniame renginyje bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Greta Ratkutė jauniesiems kūrėjams – iliustratoriams ir recenzentams – iškilmingai spaudė rankas ir įteikė padėkas bei prizus.

K. Paltaroko gimnazijos mokytoja Aina Cimermonienė džiaugėsi akcija ir teigė, kad jos auklėtiniai mielai skaito knygas, klasėje turi net mėgstamiausių knygų bibliotekėlę. Penkias į Metų knygą vaikams pretenduojančias knygeles klasei padovanojo geranoriški tėveliai, kad vaikai pasikeisdami galėtų jas perskaityti ir rinkti mėgstamiausią.

Gimnazijos šeštokai šventės metu suvaidino ištraukas iš Metų knygos paaugliams trejetuko. Smagūs filosofiniai pamąstymai iš Aido Jurašiaus knygos „Pypas ir jo nutikimai“ įžiebė renginio dalyvių veiduose šypsenas, o ištrauka iš Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubo“ jaudino susirinkusiųjų širdis, kvietė susimąstyti.

Džiugu matyti, kad vaikų akys žiba kalbant apie knygas, skaitymą ir spalvingas iliustracijas. Paklausus, ar kas iš susirinkusiųjų norėtų užaugti rašytojais, vaikai tik paslaptingai šypsojosi. Dar matyt daug knygų teks perskaityti kol susiformuos nauji,  drąsūs balsai šalies literatūros pasaulyje. O kol kas kviečiame miesto vaikus lankytis bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Čia rasite visas Metų knygos 2018 rinkimuose dalyvavusias knygas vaikams ir paaugliams. Galėsite apžiūrėti skyriaus sienas puošiančius iliustracijų konkurso dalyvių darbus. 

 

Aušra Marija Narbutė
Kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *