Snieguota projekto dalyvių kelionė

Snieguota projekto dalyvių kelionė

Kazimiero Paltaroko gimnazijos ir Beržų progimnazijos entuziastų kelionė po Anykščių ir Molėtų kraštą užbaigė projektą Aukštaitijos ETNO kilimas.

Anot Virginijaus Benašo, vieno iš ekskursijos vadovų,  kelionė buvo pažymėta baltu ženklu – pirmasis sniegas nutiesė kelią nuo Puntuko iki Molėtų.

Moksleivius ir vadovus pasitiko padidėjęs, storu sniego sluoksniu užklotas Puntukas. Bandymas išjudinti akmenį nepavyko, bet fotosesija pasisekė puikiai.

Apsilankę Cosmos Paukščių take Anykščiuose, dalyviai atsidūrė žvaigždynų apsupty. Visiems buvo neišpasakytai gražu ir baisu, nes atsivėrė bedugnės. Anykščių informacijos centre laukė svarbus susipažinimas su Anykščių krašto žvaigždėmis: Antanu Baranausku, Jonu Biliūnu, Antanu Vienuoliu-Žukausku… Ekskursantai žiūrėjo animacinius filmus apie Puntuką.

O tada nuotykiautojai patraukė į rytus galvodami apie pietus.  Apsilankę Molėtų bibliotekoje papietavo ir pabendravo su darbuotojomis,  susipažino su Vaikų literatūros skyriumi.

Priartėjus prie galutinio kelionės tikslo, ekskursantus pasitiko akmuo su netikėtu tekstu „iš čia į žvaigždes žemės rūpesčiai veda“ (aut. Gunaras Kakaras) . Molėtų etnokosmologijos muziejuje  pasitiko skaitantis laikraštį marsietis. O netrukus  prisistatė ir Mokslininkas. Pasipylė kosminė informacija apie Lietuvos palydovus, teleskopo veikimo principą, nežemiško proto paieškas, kaimo bobučių ir diedukų
patirtis, kaip remiantis Mėnuliu ir žvaigždėmis atlikti įvairius ūkio darbus.
Vėliau smagi kompanija su pasidūsavimais „o, Dieve, kaip sunku…“  kilo stačiais metaliniais nesibaigiančiais laiptais į Dangų. Lipti buvo verta. Visų nuostabai atsivėrė apsnigto ežerų krašto panorama, dėmesys krypo į kalvio nukaldintą saulės kalendorių, Jupiterį, saulės laikrodį…

Atsisveikinus įsiplieskė tikras sniego mūšis. O jau tada vyko smagios fotosesijos ir galiausiai kelionė namo.

Ir viskas…

 

Projektą remia

 

Parengta pagal Virginijaus Benašo įspūdžius  😉 
Nuotraukos pasakotojo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *