Projektas „Žmogus iš didžiosios Ž“

Projektas „Žmogus iš didžiosios Ž“

     Vaikai savo aplinkoje labai dažnai girdi posakį- Žmogus iš didžiosios raidės. Po šio posakio seka įvairiausių pavyzdžių apie į istoriją įėjusias asmenybes, pokyčius pasaulyje padariusius asmenis. Susiformuoja nuomonė, kad vaikas negali būti didis jei nepadarė kažko įsimintino. Atsiliepdamas į šią aktualiją, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius inicijuoja projektą „Žmogus iš didžiosios Ž”, skirtą Panevėžio miesto jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, kiekvieną vasarą bibliotekoje ieškantiems įdomių veiklų, o šią vasarą suteiks galimybę kiekvienam pasijausti Žmogumi iš didžiosios Ž.

     Birželio- liepos mėnesiais didžiausios Panevėžio vaikų bibliotekos Panevėžio mieste vaikai bus ugdomi edukaciniuose kūrybiškumo lavinimo užsiėmimuose. Vaikai išsirinks labiausiai tinkančius žaidimus ir knygas, kurios bus patalpintos į “Ž” raidę ir bus mokomi pasitelkiant savo fantaziją kurti kryžiažodžius, žaidimus, legendas bei mitus. Už kūrybiškumą vaikai bus apdovanoti projekto baigiamajame renginyje.
     
     Gražiausios projekto akimirkos bus fiksuojamos ir kuriama nuotraukų galerija vaikų bibliotekos internetinėje svetainėje www.vjlc.pavb.lt ir Facebook paskyroje.

     Projektas bus užbaigiamas rugsėjo mėnesį, kai vaikų sukurtos „Ž“ raidės keliaus į Panevėžio „Žemynos“ progimnaziją ir visą mėnesį ten džiugins ją sukūrusius bendraamžius.

     Projekto „Žmogus iš didžiosios Ž“ tikslas – didžiausioje bibliotekoje Panevėžio mieste užtikrinti vasarą vaikų užimtumą prasminga veikla, pasiūlant jiems kokybiškas kūrybiškumą per skaitymą ugdančias paslaugas.

    Uždaviniai:

• supažindinti vaikus su objektų konstravimo pagrindais, darbų sauga, lavinti erdvinį mąstymą vykdant vaikų pažinimą ir  kūrybiškumą skatinančias veiklas;

• sudaryti sąlygas jaunųjų skaitytojų-savanorių, dalyvavusių praėjusių vasarų užsiėmimų veiklose, kūrybinei veiklai – kai bendraamžis jaunesniam padeda  piešti, lipdyti, kurti, konstruoti, karpyti, kartu žaidžia, seka pasakas ir istorijas ir pan.

 

vasaros stovyklos 2018 užsiėmimų grafikas
 

Informaciją parengė
Vaikų literatūros skyriaus vadovė
Greta Ratkutė 
    

     Projekto rėmėjas

 

      

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.