Šventė linksmai ir su daug dovanų

Šventė linksmai ir su daug dovanų

VAIKŲ KNYGOS ŠVENTĖ į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką sukvietė knygų bičiulius iš Panevėžio miesto ir rajono mokyklų. Savo gebėjimus čia parodė ir buvo apdovanoti kryžiažodžių kūrėjai, jaunieji muzikantai ir aktoriai.

„Tai vienas svarbiausių metų renginių, kuriame yra pristatomos knygos vaikams. Šioje šventėje atsispindi tai, ką dirba Vaikų literatūros skyrius visą laiką. Vaikų knygos šventė visada vyksta per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, ji yra balandžio mėnesį minimos Tarptautinės vaikų knygos dienos atgarsis. Tai nėra paprastas renginys, o ypatinga šventė, skirta vaikų knygai,  ir ją reikia švęsti su gėlėmis, muzika, apdovanojimais, prizais“, – sakė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Greta Ratkutė.

Šventės dalyviams buvo pristatytos Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus 2017-ųjų metų apdovanotų labiausiai nusipelniusių vaikų ir jaunimo literatūros kūrėjų knygos. Geriausius rašytojų, iliustruotojų, vertėjų kūrinius išsamiai aptarė Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Ona Kaluinienė.

Jaunieji skaitytojai ir jų mokytojai buvo įtraukti į gyvą diskusiją apie Jurgos Vilės ir Linos Itagaki  komiksų knygą „Sibiro haiku“, gamtininko ir rašytojo Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“, Daivos Čepauskaitės reikšmingiausią metų debiutą – knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“, apie Kimberly Brubaker Bradley „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ (premijuota vertėja Inga Tuliševskaitė) ir kitas knygas, pelniusias svarius apdovanojimus.

Vaikų knygos šventės metu buvo apdovanoti kryžiažodžių kūrimo konkurso nugalėtojai: Ugnė Zapustaitė, Goda Mamavičiūtė, Melisa Ignatavičiūtė, Domantas Jasaitis, Martynas Vasilis, Erikas Zaura, Dovydas Stasiūnas, Emilė Jacinkevičiūtė, Saulė Chmieliauskė. Geriausiai kryžiažodžius kuriančia išrinkta Ugnė Urbonaitė sugalvojo tokius klausimus, į kuriuos atsakymų nežinojo net istorijos magistrė.

Pasak K. Paltaroko gimnazijos istorijos mokytojos Almos Kazlauskienės, gimnazijos mokiniai kūrė Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtus kryžiažodžius ir svarbiausią dėmesį skyrė tiems istorijos tarpsniams, kurie suformavo tautinį identitetą. Spręsdami šiuos kryžiažodžius galime sužinoti apie senąsias Lietuvos sostines, knygnešystę, signatarus, istorinius ir valstybinius simbolius bei daugelį kitų dalykų.

Kryžiažodžių konkursą K. Paltaroko gimnazijos istorijos mokytojos Alma Kazlauskienė, Rima Kemzūrienė rengė kartu su bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojomis.

Tikra pilietiškumo pamoka galima pavadinti emocingai perteiktą  literatūrinę kompoziciją „Tautiška giesmė. Įdomybių knyga Vinco Kudirkos kūrinio motyvais“, kurioje Kazimiero Paltaroko gimnazijos šeštokai istoriją perpynė pasakų elementais (mokytojos Alina Bardauskienė, Zita Kontrimienė).

Literatūros žanrą su muzika susiejo jaunosios muzikantės iš Panevėžio pradinės mokyklos – Austėja Slavinskaitė (smuikas), Elzė Kęstaitytė (fleita), Rugilė Sankaitytė (smuikas).

Jaunuosius skaitytojus šventės metu smagiai provokavo kultūrinių renginių organizatorius Virginijus Benašas, Vaikų literatūros skyriuje nuolat sumanantis  įvairių akcijų ir atrakcijų.

 

Virginijos Januševičienės tekstas

Virginijaus Benašo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *