Projektas „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“ sulaukė pasisekimo

Projektas „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“ sulaukė pasisekimo

Projektas gyvuoja antrus metus

     2018-aisiais, valstybės atkūrimo šimtmečio, metais Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius gavo dalinį finansavimą ir toliau tęsia sėkmingą projektą „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“.

     Praėjusiais metais, pirmame etape, bendradarbiaujant su kraštotyros specialistais, dailininku ir mobilių aplikacijų kūrėjais buvo sukurtas interaktyvus ETNO kilimas su Aukštaitijos krašto mitologiniais objektais. Į kilimą įkelta 14  objektų. Iki šiol buvo aktyvūs septyni: Čičinsko kalnas, Mukolų akmenys, Terpeikių ąžuolas, Migonių piliakalnis, Puntuko akmuo, Karvės ola, Dviragio ežeras, artimiausiu laiku „atgys“ ir kiti.

     ETNO kilimas pabuvojo įvairiose miesto mokyklose. Jau aplankytos Kazimiero Paltaroko gimnazijos, „Vilties“ progimnazijos, Pradinės mokyklos, „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekos.

     Aukštaitijos ETNO kilimą lydi žaismingos edukacijos, o kartu keliauja ir Čičinsko kalno maketas su „linksma“ staigmena edukacijos dalyviams – netikėtai iš nugrimzdusio dvaro ant žiūrovų ištrykštančiu šaltiniu…

     Edukaciniuose užsiėmimuose mokiniai stebi 3D vaizdu sukurtus Aukštaitijos krašto ETNO objektus ir klausosi įgarsintus padavimus, legendas, sakmes. O atidžiai išklausę ir teisingai pasirinkę užduočių atsakymus, gali tapti Aukštaitijos ETNOgrafijos ekspertais. Užsiėmimus veda skyriaus kultūros renginių organizatorius Virginijus Benašas.

     Kilimas ir edukacijos laukia jūsų!

     Dėl edukacijų kreiptis:
     tel. 8 45 435677,
     el. paštu virginijus.benasas@pavb.lt

 

Gražiausi padavimai, legendos, sakmės –  rekomenduojamose knygose

     Gal buvai edukacijoje, girdėjai ir norėtum perskaityti istoriją apie žiaurųjį poną Čičinską ar kitus iš edukacinio užsiėmimo girdėtus pasakojimus?

     O gal sieki pagilinti žinias ar domiesi knygomis apie užkeiktus piliakalnius, stebuklingus akmenis, prakeiktus turtus, paslaptingai nusileidžiančius ežerus, kitus stebuklingus nutikimus?

     Turi puikią galimybę pabūti kupinam paslapčių padavimų, legendų, sakmių pasaulyje ir mūsų rekomenduojamos knygos būtent Tau. Belieka pasirinkti iš parengto sąrašo.

     Sąraše rasi knygas, kuriose yra legendos bei padavimai pristatomi edukacijose, taip pat galėsi skaityti ir kitas žinomas ar mažiau girdėtas, bet tikrai įdomias ir žadinančias vaizduotę.


Literatūros sąrašas

Gražiausios lietuvių legendos ir padavimai / [sudarė Matas Lapė] ; [iliustravo Edita Žumbakytė]. – Kaunas : Vaiga, 2015
Knygoje: Čičinskas p. 55

Žemės atmintis : lietuvių liaudies padavimai / parengė Bronislava Kerbelytė ; iliustracijas parengė Vykintas Vaitkevičius. – Vilnius : Lietuvių literatūros ir tautosakos inst., 1999
Knygoje: Puntuko akmuo p. 144, Čičinsko kalnas p.117-119

Sužeistas vėjas : lietuvių liaudies mitologinės sakmės / [sudarė Norbertas Vėlius ; iliustravo Ramunė Vėliuvienė]. – 2-oji laida. – Vilnius : Versus aureus, 2005

Ežeras ant milžino delno : lietuvių liaudies padavimai / sudarytojas Norbertas Vėlius ; dailininkas Aidas Paberžis. – Vilnius : Mintis, 1995

Mitologinės lietuvių sakmės apie dangų ir žemę / Irena Daukšaitė, Libertas Klimka. – Vilnius : Žara, [2010]

Senovės lietuvių dievai ir deivės / Libertas Klimka ; [dailininkė] Irena Daukšaitė. – Vilnius : Žara, [2009]

Senovės lietuvių deivės ir dievai, mitologinės būtybės : [reprodukcijos ir tekstai] / Stasys Kavaliauskas ; [tekstas: Libertas Klimka, Stasys Kavaliauskas]. – Panevėžys : [Amalkeros leidyba, 2005]
Leidinyje dailininkas Stasys Kavaliauskas pristato mūsų tautos mitologijos ir senosios religijos personažus.

Didžioji būtybių knyga : o kaip šiandien gyvena lietuvių mitiniai padarai ir dievybės? / užrašė ir iliustravo Kotryna Zylė. – Vilnius : Aukso žuvys, 2016 ([Vilnius]
Išsami enciklopedija su 26 lietuviškų būtybių aprašymais, iliustracijomis, dabartinėmis slėptuvių vietomis.

Vaikščiojanti ugnelė : mitologinės sakmės : ikimokykliniam amžiui / iliustravo Algė Varnaitė. – Vilnius : Vyturys, 1996

Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą / Rasa Kuncaitė ; iliustracijas piešė Gintarė Markevičienė. – [Škėvonys, Birštono sav.] : Su pliusu, 2015-. – 5 kn.
Kn. 3 : [Kėdainiai, Panevėžys, Anykščiai, Rokiškis, Pasvalys]. – 2016 ([Kaunas]
Trečiojoje knygelėje gandriukas Kukas aplanko Kėdainius, Panevėžį, Anykščius, Rokiškį bei Pasvalį ir supažindina vaikus su svarbiausiais šių vietovių turistiniais, gamtiniais ir istoriniais objektais.

Rainiuko Pikselio kelionės po Lietuvos miestus / Gintaras Kaltenis ; iliustravo Marius Zavadskis. – Vilnius : Nieko rimto, 2018

 

Projekto rėmėjai

 

Informaciją parengė
vyr. bibliotekininkė Ona Kaluinienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *