Seminaro aplinka pulsavo Etno kultūros dvasia

Seminaro aplinka pulsavo Etno kultūros dvasia

     2017 m. vaikų ir jaunimo literatūros skyrius vykdė projektą „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“. Projekto pabaigą vainikavo seminaras „ ETNO kultūros lobynas“, kuris buvo skirtas Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų vaikų literatūros skyrių ir Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkams. Seminare dalyvavo 34 dalyviai.


    Seminaras vyko Panevėžio kraštotyros muziejuje. Daugumai dalyvių pažintis su kraštotyros muziejumi buvo naujas potyris. Iš dalyvių atsiliepimų: „ seminaro aplinka  tarsi pulsavo Etno kultūros dvasia“.
   Nuoširdus Panevėžio kraštotyros muziejaus direktoriaus Arūno Astramsko žodis buvo tarsi įvadas į seminarą. Sveikinimo žodį tarė Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos direktorius, Panevėžio mokyklų vadovų asociacijos pirmininkas Romualdas Grilauskas. Jis pabrėžė tai, kad šiandieninėje situacijoje susitelkę mokyklų ir viešųjų bibliotekų bibliotekininkai turi stiprinti abipusį bendradarbiavimą vykdant edukacines veiklas, kurios turi būti nemokamos. 
    Seminare lankėsi ir pranešimą skaitė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė Viktorija Pukėnaitė. Ji dalijosi Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos gerąja patirtimi vaikų kultūrinės edukacijos srityje. Tiems, kas domisi minėta tema, prašome kreiptis į Panevėžio vaikų literatūros skyrių.
    Seminare buvo pristatytas interaktyvus Aukštaitijos ETNO kilimas ir įteiktos padėkos Panevėžio regiono bibliotekoms partnerėms: Anykščių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Biržų ir Panevėžio rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų vaikų literatūros skyriams. Džiaugiamės, kad minėtoms bibliotekoms atiteko po pagamintą kilimą ir bus vykdomos jų parengtos edukacinės programos.
   Gana išsamiai seminaro dalyviams buvo pristatyti Aukštaitijos ETNO objektai, su kuriais profesionaliai supažindino Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vyresnioji muziejininkė, etnologė Vitalija Vasiliauskaitė.
    Seminaro kulminacija  buvo edukacinė programa „Kelionė laiku“. Edukacija Lietuvos muziejų asociacijos yra apdovanota  „Žalvarine bite“ kaip 1 iš 3 geriausių edukacinių programų Lietuvoje. Ją pristatė Lina Vilienė, Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja. Programoje seminaro dalyviai persikėlė laiku į praeitį: apsirengę tradiciniais kostiumais, atkurtais pagal muziejaus fondų eksponatus, bei pasivadinę senoviniais vardais, dirbo įvairius darbus, vaišinosi tradiciniais patiekalais, dalyvavo smagioje vakaruškoje. Edukacinės programos įtaiga, užimtumas ir vedimo būdas visus sužavėjo.
     Iš seminaro dalyvių sulaukėme daug padėkų ir gražių atsiliepimų.

 

    Gema Dromantienė
    Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė-metodininkė  

    Nuotraukos Virginijaus Benašo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *