Konkursas Lietuvos Piliakalnių metams

Konkursas Lietuvos Piliakalnių metams

Siekiant pabrėžti Lietuvos piliakalnių reikšmę valstybingumui ir jų išsaugojimo svarbą, 2017-ieji Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Piliakalnių metais.  

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir Kazimiero Paltaroko gimnazija Piliakalnių metams paskelbė padavimų kūrimo konkursą.

Konkurso keliami tikslai buvo skatinti mokinius domėtis Lietuvos piliakalniais, prie jų esančiomis gyvenvietėmis, šventvietėmis, kapinynais, pilkapiais, susipažinti su seniausiais savo gimtinės kampeliais – Panevėžio miesto ir rajono ETNO objektais, jų atsiradimu ir kilme, istorija, skatinti vaikų kūrybinius gebėjimus.

Mokiniai buvo pakviesti kurti ir iliustruoti padavimą apie vieną iš pasirinktų Panevėžio miesto ir rajono archeologijos paminklų: Čičinsko kalną, Skaistakalnį, Mukolų akmenis.

Konkurse dalyvavo 85 Kazimiero Paltaroko gimnazijos 3-4 klasių mokiniai. Informacijos apie piliakalnius jie ieškojo interneto svetainėse, knygose, klausinėjo tėvelių, senelių, mokytojų. Didžiajai mokinių daliai įdomiausia buvo kurti padavimus apie Čičinską, konkursui pateikti ir padavimai apie Skaistakalnį, Mukolų akmenis.

Dauguma mokinių apie Mukolų akmenis pirmą kartą išgirdo dalyvaudami konkurse. Dalyvavimas konkurse suteikė jiems galimybę pagilinti žinias apie piliakalnius, menančius senosios Lietuvos didingą istoriją, praturtino pasakojimais apie naujas vietas, skatinančias pažinimą, perdavė žinią, kad galime ir turime didžiuotis savo krašto istorija.

Įdomiausių ir meniškiausių padavimų autoriai bus apdovanoti rugsėjo mėnesį Vaikų literatūros skyriuje organizuotame baigiamajame projekto „Vasara su knyga ir ETNO kultūra“ renginyje.

 

Informaciją parengė
Vyr. bibliotekininkė Ona Kaluinienė

Mokinių sukurti padavimai –  nuotraukų galerijoje

 

Projekto rėmėjai:

Areviva

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *