2016-ųjų knygų skaitymo ir reklamos konkursas „Toks nuostabus pasaulis“

     2016-aisiais buvo minimos garsiausios XIX a. pab. – XX a. pr. Panevėžio krašto rašytojos, visuomenės veikėjos, filantropės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 155-osios gimimo metinės. Paminėdami šį jubiliejų ir siekdami vaikams patraukliai  pristatyti iškilią rašytojos asmenybę, sudarėm galimybę jiems dalyvauti projekte „Vasara su knyga ir Bite“, dūgzti kūrybiniuose aviliuose, įsitraukti į knygų skaitymo ir reklamos konkursą „Toks nuostabus pasaulis“, susitikti su rašytoja  Urte Uliūne projekto baigiamajame renginyje.

       Buvo parengti konkurso nuostatai ir skaitymui rekomenduojamų knygų sąrašas, pagal kurį bibliotekininkai atrinko grožines knygas apie darbštumą, pagalbą kitam, tikslo turėjimą ir jo siekimą, apie visas žmogaus asmenines savybes, kurias turėjo rašytoja filantropė Bitė.

     Į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė Panevėžio apskrities Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius, Biržų rajono Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vaikų aptarnavimo skyrius, Panevėžio rajono savivaldybės Velžio biblioteka, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius. Ypač aktyvūs buvo pasvaliečiai – į projektą įsijungė Pušaloto, Ustukių ir Kiemėnų kaimų bibliotekos.

     Konkursas vyko balandžio 4 d. – rugpjūčio 1 d. Jaunieji konkurso dalyviai skaitė knygas, talkinant bibliotekų IT darbuotojams, kūrė labiausiai patikusios knygos pristatymo filmukus. Rezultatai nudžiugino – buvo sukurti 7 nuotaikingi filmukai.

     Projektą vainikavo įspūdinga šventė Panevėžio šeimos teatre „Menas“.  Puikia dovana tapo spektaklis „Ida iš šešėlių sodo“ (rež. K. Gudonytė), susitikimas su rašytoja Urte Uliūne bei prizai projekto dalyviams, savanoriams, filmukų kūrėjams.

   Manome, kad šis konkursas mums visiems davė naujos patirties, idėjų ateičiai, o biblioteka praturtėjo konkurso dalyvių sukurtais filmukais.

  Informaciją parengė
  VJLC vedėja
  Ona Kaluinienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.