Garsiniai skaitymai – aktorė padėjo vaikams mėgautis knygomis

Garsiniai skaitymai – aktorė padėjo vaikams mėgautis knygomis

Bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centro projekto „Vasara su knyga ir Bite“ veiklas vainikavo garsiniai skaitymai su profesionalia Panevėžio šeimos teatro „Menas“ aktore Elona Karoblyte.

Viskas prasidėjo kelione į Panamą. Persikūnijusi į personažą Juodą spalvą ir sumaniai pasitelkusi animaciją bei garso įrašus, aktorė meistriškai skaitė vaikams puikų Janušo kūrinį „Panama labai graži“. Dviejų draugų kelionė vaikus sudomino ir įtraukė į veiksmą: klausytojai atsakinėjo į aktorės užduodamus klausimus ir garsiai dainavo smagią kelionės dainą linksmai žygiuodami link suvokimo, jog svajonių šalis neprivalo būti visiems žinoma ir aiškiai pažymėta žemėlapyje.

Girdėjome aktorės E. Karoblytės pasakos skaitymą ir bibliotekos surengtoje vasaros knygų fiestoje miesto aikštėje minint Bibliotekų metus. Na o prasidėjus projekto veiklai – vaikų edukacijoms, vasaros stovyklos dalyviai galėjo džiaugtis išskirtiniu aktorės laiku ir dėmesiu.

Keturias dienas stovyklos dalyviai rinkosi į garsinius skaitymus, kuriuos papildė įvairios edukacijos ir linksmi žaidimai, pasikalbėjimai. Tai A. Dovydėnaitės knygos „Spalvos ir spalviukai“ garsiniai skaitymai bei edukacinis užsiėmimas, kuris iš bibliotekos persikėlė į teatrą „Menas“. Vaikai buvo supažindinti su jo užkulisiais, naudojami teatriniai kostiumai ir lėlės, grimas, pieštukai piešimui ant veidų ir kt.. Garsiniai skaitymai, diskusijos, improvizacijos vyko ir pagal K. Kasparavičiaus knygą „Kvailos istorijos“. Stovyklautojai buvo įtraukti į aktyvų veiksmą, personažų žaidimus nuo kurių pereita prie diskusijų apie gyvenime pasitaikančias panašias aplinkybes ir situacijas. Kitu metu vaikams buvo pasiūlyta atsinešti ir pasidalinti mintimis apie labiausiai patikusią knygą. Į šį sąrašą pakliuvo A. de Sent Egziuperi „Mažasis Princas“, R. Dahl „Matilda“, A. Lindgren „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyveno ant stogo“, G. Macdonald, D. Enright „Berniuko knygoje“ ieškota atsakymų, kaip tapti šauniausiu ir kt..

Aktorė nepaprastai įtaigiai, dinamiškai ir charizmatiškai „įgarsino“ skaitytų knygų personažus, kvietė vaikus pastebėti pievoje esančią gyvybę ir nesumindyti, juk jei nematome, nereiškia, kad nėra… Aktorės skaityti vaikų atsineštų knygų tekstai domino, intrigavo ir skatino skaityti, kalbėtis.

Skaitymas, o dar garsiai, yra neišsenkantis naudos šaltinis visapusiškai. Profesionaliai vesti užsiėmimai suteikė vaikams galimybę mokytis artikuliuoti, aiškintis teksto prasmę ir nežinomus žodžius čia ir dabar, sutelkti dėmesį, įsivaizduoti ir gauti daug teigiamų emocijų.

Projektą „Vasara su knyga ir Bite“ finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Informaciją parengė
PAVB Vaikų ir jaunimo literatūros centro
Vyresn. bibliotekininkė
Šarūnė Leikienė

Garsiniai skaitymai – aktorė padėjo vaikams mėgautis knygomis“ įraše yra 1 komentaras

  1. Tikrai buvo labai šaunūs užsiėmimai, labai dėkojame aktorei Elonai už jos nuoširdų darbą, dėmesį vaikui, knygai, skaitymui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *