Savanorės dalijasi stovyklėlės įspūdžiais

Savanorės dalijasi stovyklėlės įspūdžiais

Šią savaitę Vaikų ir jaunimo literatūros centre pats bitučių darbymetis. Nuo saulėto pirmadienio prasidėjo projekto „Su knyga ir Bite“ kūrybiniai užsiėmimai, vedami klubo „Darbščiosios bitelės“ narių. Bibliotekininkės čia sukvietė pirmų – ketvirtų klasių mokinius, o užsiėmimai tęsis iki liepos 1 dienos.

Šios savaitės kūrybinių užsiėmimų vedėjos, bibliotekos savanorės iš Kazimiero Paltaroko gimnazijos Gaila ir Augustina sutiko pasidalyti patirtimi ir papasakoti, kas paskatino savanoriauti bei kaip joms sekasi suvaldyti būrį dūzgiančių stovyklėlės dalyvių. Vėliau iš mergaičių veiklą perims kiti klubo nariai, kuriems kiekviename žingsnyje padės Vaikų ir jaunimo literatūros centro bibliotekininkės.

Paklaustos, kokie įspūdžiai ir kaip sekasi bendrauti bei mokyti jaunesnius vaikus, savanorės šypsosi: „Sekasi gerai, viskas vyksta pagal planą, nebuvo jokių nesutarimų. Tokia patirtis labai įdomi, nes galima bendrauti su vaikais ir padėti jiems atlikti užduotis, pamokyti. Iš pradžių galvojome, kad kiti vaikai mūsų neklausys, nes esame panašaus amžiaus, bet visi klausė ir tikrai stengėsi“, – teigė savanorė Augustina. Jos bendraklasė Gaila džiaugėsi suteikta galimybe ir patikino: „Ateiti į biblioteką savanoriauti tikrai niekas nevertė, tai pabandyti pasiūlė bibliotekininkės. Anksčiau ir pačios dalyvavome kūrybinėse stovyklose, mums tai tiesiog labai patinka.“

Aktyvios moksleivės, tik baigusios penktą klasę, iškart ėmėsi ieškoti naujos veiklos ir jos rado bibliotekoje, kur nuolat renkasi knygas, dalyvauja projektuose. Mergaitės džiaugėsi  dalyvavimu  birželio 1-ąją vykusiame vasaros skaitymų atidarymo renginyje „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“, kuris buvo transliuojamas „Youtube“ kanalu iš penkių apskričių viešųjų bibliotekų. Čia jos kartu su kitais lankytojais skaitė Rebekos Unos knygą paaugliams „Atjunk“, laidos įrašą galite pamatyti čia.

Mergaitės palinkėjo bendraamžiams lankytojams patiems domėtis bibliotekos veikla ir džiaugėsi, jog čia galima patiems kurti stovyklas ir užsiėmimus bei veikti tai, kas patinka. Štai stovyklėlės dalyvį Emilį, kuriam nestinga kūrybinių gabumų, pamokėlėse dalyvauti paskatino mama. Čia mokinukas sutiko ir bendraklasių, ir kiemo draugų, kuriuos pažįsta seniai, todėl dalyvauti jam buvo dar įdomiau. Į klausimą, kokia veikla patiko labiausiai, berniukas atsakė: „Piešti žmogų. Turėjome atsigulti ant didelio popieriaus lapo ir paprašyti draugo, kad pieštuku apvedžiotų aplink, tuomet turėjome lapą iškirpti ir nuspalvinti. Ten turėjome pavaizduoti save. Dar turėjome karpyti drugelius ir piešti buto dizainą“. Berniukas pristatė darbo rezultatus, kuriuos galite pamatyti nuotraukose.

Projekto veiklomis pažymime rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 155-ąsias gimimo metines, tad numatyti ir vaikus patraukliai su iškilia krašto asmenybe supažindinantys edukacinės programos „Žvelgiu į pasaulį pro Bitės akinius“ užsiėmimai, liepos 4 – 14 dienomis improvizuoti garsiniai skaitymai ir kita įdomi veikla. Sekite naujienas ir dalyvaukite!

 

Informaciją parengė
PAVB Vaikų ir jaunimo literatūros centro
Vyresn. bibliotekininkė
Megana Pesse

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.