Naisiai žavėjo etnografija

Naisiai žavėjo etnografija

Birželio 16 dieną gausus bibliotekos skaitytojų ir tėvelių būrys, lydimas Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojų, dalyvavo išvykoje į Naisius. Kelionė organizuota kaip viena iš projekto „Vasara su knyga ir Bite“ veiklų, kurią rėmė labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

Šypsenomis veide pasidabinę keliautojai džiaugėsi galėdami susipažinti su mitais ir legendomis apipintu kraštu ir „pro bitės akinius“ pažvelgti į jį kitomis spalvomis, nes čia vykdyta edukacija „Žvelgiu į pasaulį…“ Keleivių gretas papildė ir maloniu bendravimu pradžiugino buvusi ilgametė bibliotekos darbuotoja Jadvyga Kazlaučiūnienė bei aktyvus savanoris Lukas Krasauskas. Nuo ankstaus ryto prasidėjusi išvyka tikrai neprailgo. 

Naisiuose keliautojai susipažino su etnografija. Šaunioji ekskursijos vadovė Sandra papasakojo apie namus globojančią būtybę – Numėją, apie jaujos krosnyje kūrenamos ugnies dievybę – Gabjaujį, apie Žemėpatį, kuris sergsti žemės valdas ir laimina darbus bei daug kitų. Ekskursijos dalyviai taip pat lankėsi Baltų žolynų muziejuje po atviru dangumi, kuris ypatingas tuo, kad čia sukurti verpstės formos gėlynai. Vaikai ne tik sužinojo skirtingų verpstės dalių pavadinimus, bet ir kokios magiškos galios priskiriamos augalams bei ką kiekvienas augalas gydė ir simbolizavo senovės lietuviams.

Keliautojai taip pat aplankė Ugnies slėnį, kur jiems buvo skirtos įvairios užduotys. Vaikai turėjo atlikti ritualą – sugalvoti norą ir  apeiti stebuklingą taką, kad noras išsipildytų, tris kartus pabelsti į Aitvaro skulptūrą, kad šis atneštų turtus ir daug kitų žaidimų. Kelionės dalyviai taip pat gavo progą pasimankštinti – užlipti į Alkos kalną ir iš aukštai apžvelgti apylinkes, kuriose ąžuolai, Šventežeris, žalios lygumos ir miestelis. Nuo kalno buvo girdėti linksmas vaikų juokas, o praeiviai galėjo stebėti čia besifotografuojančias bibliotekos bičiulių grupes. Ekskursijos pabaigoje suaugusieji ir vaikai dalyvavo bibliotekininkių vedamoje edukacijoje  ir atliko kūrybinę užduotį – pasigamino bitės akinius.

Vakarop autobusas pajudėjo link Kryžių kalno ir buvusi darbuotoja Jadvyga visiems skaitė įdomias ištraukas iš knygos apie šį piliakalnį, kuriame kadaise lankėsi net popiežius Jonas Paulius II. Nors ir pavargę, vaikai išliko aktyvūs ir džiaugsmingi visos kelionės metu, o namo parsivežė nuotaikingų nuotraukų ir daug įspūdžių. Už kelionę nuoširdžiai dėkojame labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“ ir jo atstovei Gretai Kildišienei, kuri jau tapo mūsų bičiule!

Kelionės akimirkas kviečiame pamatyti nuotraukose!

Informaciją parengė

PAVB Vaikų ir jaunimo literatūros centro
Vyresn. bibliotekininkė
Megana Pesse

 

 

 

Naisiai žavėjo etnografija“ įraše yra 2 komentarai

  1. Labai smagi ir nuotaikinga buvo ekskursija! Pasijutome kaip viena šeima – skaitytojai vaikai, jų tėveliai, močiutės ,broliai, sesės ir bibliotekininkės… Viskas visiems buvo įdomu – žiūrėjome, klausėme, uostėme, gaminome bitelių akinius, susikaupėme Kryžių kalne. Galima būtų pasvajoti – kad kiekvieną vasarą tokia „šeimyna“ išvyktų aplankyti vis kitokią Lietuvos vietelę! Vaikams tai būtų nepakartojama vaikystės bibliotekos atmintis. Draugiškos, įdomios bibliotekos – tokios , kokią mūsų šaunus savanoris Lukas pamena nuo savo pradinuko metų iki gimnazisto amžiaus! Ačiū darbščiosioms VJLC bitelėms Gemai, Onutei, Jolantai už turiningą vasaros dieną!

  2. Jadvyga, tokius jausmus patyrėme ir mes, ačiu visiems dalyvavusiems už pagalbà.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.