Projektas „Biblioteka be sienų“

VJLC jau treti metai vykdo bendras veiklas su Panevėžio miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigomis, kurios skiriamos ne tik jų ugdytiniams bet ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų specialistams. 2016 metus paskelbus bibliotekų ir bendruomenių metais pradėjome vykdyti projektą „Biblioteka be sienų“.

Projektas  „Biblioteka be sienų“ (2016 kovo – gruodžio mėn.), skirtas Panevėžio miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir vaikų žaidimų kambarių specialistams, vykdomas kartu su miesto švietimo skyriaus Panevėžio pedagogų švietimo centru. Partneris – Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis.

1. Projekto „Biblioteka be sienų“ atidarymo renginys (VJLC) skaityti čia
Panevėžio miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir vaikų žaidimų kambarių specialistams. (2016 m. kovo 7 d.)

Projekto pristatymas: Kastyčio Ramanausko lopšelio – darželio inicijuoto respublikinio plenero ir fotografijų parodos „Sniego karalystė – 2016“ pristatymas. Skiriama Motiejaus Valančiaus 215-osioms gimimo metinėms; metodinės rekomendacijos ir VJLC darbuotojos pranešimas „Kaip skaityti vaikams“; pedagoginės ir vaikams skirtos grožinės literatūros, gautos VJLC pristatymas.

 2. Respublikinė pedagogų ir vaikų kūrybinių knygelių paroda „Bitutė”, skirta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 155-osioms gimimo metinėms. Iš visos Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų gauta 30 kūrybinių ir labai gražių knygelių, kurios  padovanotos bibliotekai. Skaityti čia

3. Tarptautinės vaikų knygos dienos ir projekto „Su knyga ir Bite“ skaityti čia atidarymo (2016 04 04) renginys: Kastyčio Ramanausko lopšelio-darželio vaikų programa rašytojai G.Petkevičaitei-Bitei ir respublikinės parodos „Bitutė” pristatymas; projekto ir knygų skaitymo konkurso „Toks nuostabus pasaulis” 3-5 kl. vaikams pristatymas; savanorystės skatinimo akcija „Tapk skaitymo ambasadoriumi” – klubo „Darbščiosios Bitelės“vasaros veiklų tęstinumas bibliotekoje. 

4. Balandžio 12 dieną dalyvavome  Panevėžio pedagogų švietimo centro kvalifikaciniame seminare „Sugrąžinkime vaikams kūrybos džiaugsmą“, kuris vyko Kastyčio Ramanausko lopšelyje-darželyje. VJLC darbuotojos ikimokyklinio ugdymo specialistams pristatė edukacinę programą „Meškiukas Rudnosiukas bibliotekoje“ ir BALANDŽIO 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną apdovanotas: vaikų gražiausią metų knygą, reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams ir geriausią metų knygą mažiausiems skaitytojams. 

5. Miesto ikimokyklinio ugdymo specialistų ekskursija į PAVB (balandžio 15 d.) skaityti čia

6. Siūlome kilnojamąsias knygų parodas –  „Pasakų skrynią“ valstybinėms bei privačioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Informaciją parengė
Gema Dromantienė
Vaikų ir jaunimo literatūros centro vadovė
  Tel. (8-45) 43 56 77
  El. p.: gema. dromantiene@pavb. lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.