Respublikinė akcija „Knyga Bitutei“

Respublikinė akcija „Knyga Bitutei“

     Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelio-darželio direktorės Dalios Pakėnienės iniciatyva buvo paskelbta respublikinė akcija „Knyga Bitutei“, skirta rašytojos, publicistės, visuomeninės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės  – 155-osioms gimimo metinėms.

     Akciją organizavo pedagogės Karolina Platušienė, Ingrida Ivanova, Eglė Šernienė ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centro specialistės.

     Akcijos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų  žodinės kūrybos plėtimą, realizuojant inovatyvias idėjas. Tai – puiki galimybė ugdyti vaikų kūrybos  kompetenciją, gebėjimą originaliai, lanksčiai, tikslingai ir produktyviai mąstyti ir veikti.

     Į akciją įsitraukė ikimokyklinio ir  priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, ugdytiniai ir jų tėveliai iš Panevėžio , Druskininkų,  Mažeikių,  Ignalinos,  Ukmergės, Raseinių, Skuodo, Kėdainių, Kupiškio, Kaišiadorių, Vilniaus, Vilkaviškio, Raseinių,  Telšių, Šiaulių bei Šiaulių (Kairių, Gruzdžių) ir Kauno rajonų (Neveronių sen.). 

      Pasak pedagogų, vaikams labai patiko pasiūlyta idėja pasigaminti knygą apie bites. Vaikai daugiau sužinojo apie šiuos vabzdžius, jų gyvenimą, reikšmę, jiems tai padėjo suvokti, kad kartu dirbant galima daug ką nuveikti. Visi drauge kūrė knygutes, jas iliustravo, džiaugėsi savo naujai sukurtais skaitiniais, susidomėję kūrė eiles,  pasakojimus, netgi užduotėles, kūrybą fiksavo nuotraukose. Tėveliams taipogi patiko kurti, tačiau didžiausia laimė, pasak jų, praleistas laikas kartu su savo vaiku.

     Kurdami knygelę, vaikai ir suaugę išgyveno kūrybinį džiaugsmą, patyrė daug gerų emocijų, praturtino žodyną naujais žodžiais, sužinojo lietuvių liaudies patarlių apie bites. Kai kurios sukurtos knygelės gali būti naudojamos kaip metodinės priemonės susipažįstant su skaičiais, skaitmenimis, skaičių eiliškumu, geometrinėmis figūromis.

     Respublikinė akcija „Knyga Bitutei“ mums visiems davė naujos patirties, idėjų ateičiai, o Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 155-ajam gimtadieniui sukurtos originalios knygos – nuoširdi ir miela dovana bibliotekai.

     Paroda Vaikų ir jaunimo literatūros centre veiks iki balandžio 8 d.

Pagal Ingridos Ivanovos ir Karolinos Platušienės pateiktą informaciją
parengė Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojos Ona Kaluinienė, Palmira Styrienė

 

Respublikinė akcija „Knyga Bitutei““ įraše yra 2 komentarai

  1. Fantastinė paroda, o kiek šilumos ir gerumo sudėta į rankų darbo knygeles. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios parodos ir dovanos bibliotekai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.