Aktualios temos ir knygų naujienos – ikimokyklinio ugdymo specialistams

Aktualios temos ir knygų naujienos – ikimokyklinio ugdymo specialistams

Kovo 7 d. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre vyko renginys miesto ikimokyklinio ugdymo specialistams.

Tai ketvirtus metus kartu su Kastyčio Ramanausko lopšelio-darželio pedagogais organizuojamas metodinis užsiėmimas, kuriame tradiciškai pristatoma respublikinio plenero „Sniego karalystė“ veikla, apžvelgiamos pedagoginės ir vaikų literatūros naujienos. Per ketverius metus renginys išaugo iki projekto „Biblioteka be sienų“ ir sutelkė ne tik Panevėžio miesto, bet ir rajono specialistus.

Šįmet renginys skirtas Bibliotekų ir Vietos bendruomenių metams, o jame pristatytas respublikinis pleneras „Sniego karalystė – 2016“ – Motiejaus Valančiaus 215-osioms gimimo metinėms.

Renginyje įvairiais aspektais nagrinėtos vaikų skaitymo skatinimo, kūrybiškumo ugdymo temos.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyr. specialistė Zita Satkauskienė savo pranešime akcentavo suaugusių skaitymo aktualumą ikimokyklinio amžiaus vaikams, tėvų pavyzdžio svarbą.

Lietuvių grožinės prozos pradininko, vyskupo Motiejaus Valančiaus asmenybę ir veiklą  pristatė Kastyčio Ramanausko lopšelio-darželio direktorė Dalia Pakėnienė. Pranešėja aptarė ir plenero „Sniego karalystė – 2016“ eigą bei jo rezultatus. Projekto integravimą į ugdymo procesą analizavo auklėtoja metodininkė Dainora Šidlauskienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Janina Karpetienė. Sniego ir ledo galimybes prakalbinant knygeles atskleidė to paties darželio socialinė pedagogė, Panevėžio kolegijos lektorė Daiva Ramanauskienė.

Skaitymo skatinimo rekomendacijas, parengtas remiantis moksline literatūra ir skaitymo skatinimo akcijų skelbiama informacija, bei išsamias pedagoginės, psichologinės, vaikų grožinės literatūros knygų apžvalgas pristatė Centro specialistai.

Gerų emocijų dalyvavusiems renginyje suteikė Kastyčio Ramanausko lopšelio- darželio ugdytinių nuoširdžiai atlikta M.Valančiaus pasakos ,, Mikė Melagėlis“ meninė – muzikinė inscenizacija, visų širdis palietė vaikų giedotos giesmės.

Renginyje pasidalinta gerąja vaikų ugdymo ir skaitymo skatinimo patirtimi, aktualijomis ir naujienomis. Plečiasi renginio dalyvių ratas, įsitraukia naujos įstaigos, bibliotekoje apsilanko vis daugiau tėvų, vertinančių skaitymo svarbą.

Projektas „Biblioteka be sienų“ suteikia galimybę dalintis tarpusavyje naudinga informacija ir ją kūrybiškai naudoti sprendžiant vaikų ugdymo klausimus.

Informaciją parengė VJLC skyriaus vedėja Ona Kaluinienė
Virginijaus Benašo nuotraukos

Aktualios temos ir knygų naujienos – ikimokyklinio ugdymo specialistams“ įraše yra 2 komentarai

  1. Nepažinau salės – kaip didžiulė konferencijų menė ! Ir naujosios technologijos pajungtos! Esate šaunuolės, parengusios tokio aukšto lygio renginį. Didžiuojuos Jumis!

    1. Ačiū Jadvyga. Mes ir džiaugiamės kad turime ką pasakyti ir esame reikalingos miesto bendruomenei. Tai tęstinis projektas „Biblioteka be sienų“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.