Konkursą „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“ vainikavo viktorina

Konkursą „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“ vainikavo viktorina

Rugsėjo 10-ąją į Vaikų ir jaunimo literatūros centrą sugužėjusių jaunųjų skaitytojų veiduose galėjai įžvelgti jaudulį ir susirūpinimą. Ar pavyks teisingai atsakyti į visus viktorinos klausimus? Gera žinia – viktorinos metu leidžiama naudotis pagalba – ieškoti atsakymų knygose. O jų nei daug, nei mažai – penkios.

Vaikai atidžiai klausė užduočių ir susikaupę žymėjo teisingus  atsakymų variantus. Vieniems dalyviams klausimai pasirodė nesudėtingi, kitiems teko ilgiau palaužyti galvas, norint prisiminti, kuo laikosi karaliaus sostas (L. Dovydėnas „Gyveno kartą karalius“) ar  tai, kokia kraupi paslaptis užfiksuota Birbidono senelio memuaruose (Renata Šerelytė „Krakatukų pievelė“)…Nors ir ne kiekvienas sugebėjo į lietuvių kalbą išversti adverniškai padainuotą Karilės dainą (N. Jankutė „Kelionė į septintą stotį“), tačiau visi be išimties prisiminė Gvidono šuns vardą (K. Saja „Gvidono apsiaustas“) ir pamėgtą tetos Teodoros burtažodį – „aktujėjam“ (N. Jankutė „Kelionė į septintą stotį“).

 Viktorina baigėsi, jaudulys nurimo…Išaiškėjo nugalėtojai. Atidžiausiomis skaitytojomis komisija pripažino Kazimiero Paltaroko gimnazijos penktos klasės mokines Laurą Žibutytę ir Indrę Steponiūtę bei tos pačios gimnazijos ketvirtokę Rusnę Pažemeckaitę. Šios trys šaunuolės ir viktorinų nugalėtojai iš kitų rajonų bus apdovanoti prizais baigiamajame projekto „Vasara su knyga kitaip“ renginyje rugsėjo 24 dieną. Neliks nuskriausti ir kiti viktorinos dalyviai. Jie renginyje susitiks su rašytoja Renata Šerelyte, o teatre „Menas“ žiūrės spektaklį „Karalaitė ant žirnio ir kitos istorijos“.

 Informaciją parengė Palmira Styrienė

Virginijaus Benašo nuotraukos

Apie regiono bibliotekose vykusias viktorinas:

Kupiškyje, Rokiškyje, Biržuose, Anykščiuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *