Išvykos į regiono vaikų bibliotekas praturtino visus…

Išvykos į  regiono vaikų bibliotekas praturtino visus…

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojos Megana Pesse, Gema Dromantienė ir Palmira Styrienė rugpjūčio 20-27 dienomis svečiavosi Biržų, Pasvalio, Rokiškio, Kupiškio, Anykščių rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų vaikų literatūros skyriuose bei Panevėžio rajono savivaldybės  Velžio bibliotekoje. Išvykos į regiono bibliotekas organizuotos kaip projekto „Vasara su knyga kitaip“ ir skaitymo skatinimo konkurso „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“ dalis, siekiant bendradarbiauti ir jaunuosius skaitytojus skatinti dalyvauti rugsėjį vyksiančiose viktorinose. Išvykų tikslas – įamžinti skaitytojų mintis apie knygas ir skaitymą bei jų ruošimąsi viktorinai, pristatyti Aukštaitijos regiono bibliotekas, aptarti jų veiklas ir stipriąsias darbo puses.  Visa tai bus įamžinta trumpametražiame filme „Vasara su knyga kitaip“ (autorė Megana Pesse), kurio premjera numatoma rugsėjo 24 dieną – baigiamajame renginyje Vaikų ir jaunimo literatūros centre Aukštaičių g. 4, Panevėžyje.

Regiono vaikų literatūros skyrių darbuotojos ne tik subūrė savo miestų vaikus skaitytojus ir jų tėvelius susitikimui, bet ir papasakojo apie veiklas, vykdomus projektus, edukacines programas bei dalinosi patirtimi apie vaikų skaitymo skatinimą.

Nors visos bibliotekos skirtingos, bet jų tikslas bendras – sudaryti palankias sąlygas vaikų kūrybiškumui ugdyti, skatinti skaitymą. Kaip teigė Biržų Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Medinienė, Biržų biblioteka išskirtinė tuo, kad yra įsikūrusi pilyje, čia gyva praeitis, bibliotekos sienos pasakoja krašto istoriją, todėl čia skaitantys vaikai patiria gerų įspūdžių. Vedėja pristatė vasaros veiklas bibliotekoje, vykdomus projektus bei papasakojo apie draugystę su bibliotekos globėja aktore Dalia Mikoliūnaite ir jos vadovaujamo „Teatriuko“ veikla. D. Medinienė teigė, kad „bibliotekoje vaikai ne tik skaito, bet ir įžengia į teatro pasaulį, mokosi kurti ir bendradarbiauti.“

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Rita Baltrukienė savo bibliotekoje labiausiai vertina naujųjų technologijų taikymą. Bibliotekoje šiuo metu  „zuja“ darbininkai, o lankytojai laukia rudens, kai galės naudotis modernia jaunimo erdve –  „Mono arba stereo“ auditorija. Šios erdvės kūrimo projektas dalinai finansuojamas Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos. Erdvėje jaunimas galės bendrauti nuotoliniu būdu, organizuoti bendrus renginius, viktorinas ir „protų mūšius“, bus siekiama įtraukti jaunimą į bendruomenės gyvenimą, ugdyti socialinius įgūdžius, verslumą.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė pristatė moderniai  įrengtą vaikų literatūros skyrių su atskiromis erdvėmis skirtingo amžiaus lankytojams bei pristatė bibliotekos pasididžiavimą – Personažą Kukį Kutulį gyvenantį bibliotekoje ir vedantį vaikams įvairius renginius bei gausią vaikų ir tėvų kurtą katinų parodą. Tai puikus pavyzdys, kaip maža bibliotekos bendruomenė geba bendradarbiauti, kad paskatintų vaikus lankytis bibliotekoje ir skaityti.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos  vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja  Salvinija Kalpokaitė džiaugėsi itin gausiu viktorinos dalyvių skaičiumi, o kolegė – lėlių teatro ,,Padaužiukai“ įkūrėja ir aktyvi narė Nadiežda Ivanova džiaugėsi sėkminga lėlių teatro veikla, nes šiemet teatras mini veiklos 20-metį. Menininkė pristatė įspūdingus kūrybinius pasiekimus Lietuvoje ir užsienyje, papasakojo apie lėlių atsiradimą nuo idėjos iki spektaklio bei apie tai, kaip gausiai lėlių teatras plečia bibliotekos lankytojų ratą.

Kupiškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė  Laimutė Kliopkinienė džiaugėsi galėdama pristatyti tris savo miesto viktorinos nugalėtojas – nors viktorinos numatytos tik rugsėjį, aktyvūs Kupiškio skaitytojai spėjo perskaityti visas rekomenduotas knygas jam dar neprasidėjus ir nieko nelaukdami organizavo viktoriną.  L. Kliopkinienė taip pat džiaugėsi, kad bibliotekoje yra daug įvairios veiklos ir palinkėjo G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojams kūrybinės sėkmės kuriant įdomius vasaros projektus, kuriuose Kupiškio miesto skaitytojai  dalyvauja jau ne pirmus metus.

Panevėžio miesto savivaldybės Velžio biblioteka  sekė geru kupiškėnų pavyzdžiu ir taip pat organizavo viktoriną rugpjūčio pabaigoje. Bibliotekos vedėja Danguolė Kačkienė pasakojo, kad vasarą Velžio biblioteka organizuoja įvairias edukacines –sportines stovyklas vaikams. Lankytojai ne tik mokosi kurti įvairius darbelius, bet ir dalyvauja ekskursijose, žaidžia žaidimus, sportuoja, mokosi sveikos gyvensenos taisyklių bei  linksmai leidžia vakarus su knyga prie laužo.

Džiaugiamės aktyviu partnerių dalyvavimu projekto veikloje bei jų svetingumu.  Išvykos į Aukštaitijos regiono bibliotekas ne tik leido pasidalinti patirtimi, vieni kitiems pristatyti bibliotekų veiklą, bet ir suteikė naujų idėjų , kaip motyvuoti vaikus ir jaunimą skaityti. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojos kvietė likusias Aukštaitijos regiono bibliotekas organizuoti skaitymo skatinimo konkurso viktorinas ir atvykti į baigiamąją šventę Panevėžyje, kur bus apdovanoti atidžiausi skaitytojai, dalyviai ir svečiai susitiks su rašytoja Renata Šerelyte, teatre „Menas“ žiūrės spektaklį „Karalaitė ant žirnio ir kitos pasakos“. Kiekvienai bibliotekai pažadėta dovana – projekto „Vasara su knyga kitaip“ knyga, kurią išleido Panevėžio apskrities viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras. Dėkojame partnerėms už šiltą priėmimą, tikimės tokio pat nuoširdaus bendradarbiavimo ir kitų projektų metu. Iki susitikimo  rugsėjį.

Informaciją parengė:
 Gema Dromantienė 
 VJLC  vadovė,
 Megana Pesse

 VJLC vyresn. bibliotekininkė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *