Viktorina laukia jaunųjų skaitytojų

Viktorina laukia jaunųjų skaitytojų

Gera žinia konkurso „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“ dalyviams – rugsėjo 10 dieną 15 valandą organizuojama viktorina. Šią dieną į Vaikų ir jaunimo literatūros centrą savo žinių patikrinti susiburs jaunieji skaitytojai iš Panevėžio. Vėliau paaiškės Anykščių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Biržų rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų ir Panevėžio rajono savivaldybės Velžio bibliotekos dalyvių rezultatai – kiekvienoje iš jų rugsėjo mėnesį taip pat bus vykdomos viktorinos.

Viktorinos klausimai sudaryti remiantis penkiomis skirtingų autorių knygomis. Tai iš Aukštaitijos krašto kilusių rašytojų grožinės literatūros kūriniai vaikams – Liudo Dovydėno pasakų rinkinys „Gyveno kartą karalius“, Nijolės Jankutės knyga „Kelionė į septintą stotį“, Kazio Sajos „Gvidono apsiaustas“, Gendručio Morkūno „Velniškai karštos atostogos“, Renatos Šerelytės „Krakatukų pievelė“. 

Skaitydami kūrinius ir atsakinėdami į viktorinos klausimus, dalyviai pajus žmogaus ir gamtos santykį, turės progos pamąstyti apie ekologiją, iš arčiau pažinti kaimo žmonių kasdienybę, supras draugystės svarbą, mokysis išminties, sąžiningumo, darbštumo. Viktorinos klausimai atkreips vaikų dėmesį į detales, skatins analizuoti ir „sekti“  turinį bei pastebėti turtingą autorių kalbą, įsidėmėti vaizdingus posakius.

Viktorina skirta 3-5 klasių mokiniams. Tai nėra komandinis žaidimas, nes turi tikslą – išrinkti tris nugalėtojus. Taigi, kiekvienas dalyvis užduotis turės atlikti individualiai. Viktorinos dalyviams bus galima siūlyti „pagalbas“ – jie  galės pažiūrėti  knygą ar ieškoti atsakymo internete.

Pasibaigus pagrindiniam turui ir susumavus rezultatus, turėtų paaiškėti viktorinos nugalėtojai (po tris iš kiekvienos dalyvavusios bibliotekos). Jie bus pakviesti į projekto baigiamąjį renginį Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre,  apdovanoti prizais, susitiks su rašytoja Renata Šerelyte, teatre „Menas“ žiūrės spektaklį.

Jeigu esi miklus ir atidus skaitytojas, dar spėsi perskaityti  rekomenduojamas knygas ir dalyvauti.

Registruotis galima atėjus į Vaikų ir jaunimo literatūros centrą arba el.paštu:palmira.styriene@pavb.lt

Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, amžių, mokyklą ir telefono numerį.

Informaciją parengė
Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojos
Palmira Styrienė, Megana Pesse
Meganos Pesse nuotrauka

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *