Į knygų jūrą paleista nauja žuvis

Į knygų jūrą paleista nauja žuvis

Įsimintinas įvykis projekto „Vasara su knyga kitaip“ dalyviams ir bibliotekos lankytojams – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras parengė ir išleido vaikų komiksų knygą. Atvertę ją, sutiksite spalvingus visų projekto dalyvių komiksų personažus, galėsite skaityti jų istorijas, o jaunieji kūrėjai jums papasakos, kiek daug kūrybinio darbo slypi šioje knygoje.

Ypatingo vaikų dėmėsio sulaukusios kūrybiškumo ugdymo programos „Knyga kitaip“ dalyviams šią vasarą buvo pasiūlyta sukurti savo komiksų knygelę. Jaunieji kūrėjai aktyviai dalyvavo dailininko Sigito Laurinavičiaus vedamuose edukaciniuose užsiėmimuose. Informacinių technologijų specialistas Arnualdas Dalinda mokė naudotis „Comics head“ programa ir planšetinių kompiuterių pagalba kurti piešinius komiksams, knygrišystės paslaptimis dalinosi profesijos atstovė Jurgita Stankaitytė. Šių mokytojų dėka, kiekvienas komiksų kūrėjas turėjo galimybę savaip sukurti ir įrišti komiksų knygą.

Komiksų atsiradimui kūrybinio polėkio suteikė Aukštaitijos krašto rašytojų kūriniai – organizuojamas skaitymo skatinimo konkursas „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“. Buvo siūloma skaityti Gendručio Morkūno, Nijolės Jankutės, Renatos Šerelytės, Kazio Sajos, Liudo Dovydėno knygas, bet komiksų kūrimui vaikai rinkosi ir kitų autorių kūrinius. Todėl dabar Vaikų ir jaunimo literatūros centro parodoje puikuojasi net dvylika rankų darbo komiksų knygelių.

Kaip teigiama šios knygos pabaigoje, projektas „Vasara su knyga kitaip“ tarsi didžiulis laivas išplaukė į fantazijos vandenyną, kuriame kiekvienas galėjo sugauti savo sėkmės žuvį. Vieni „įgulos“ nariai triūsė pirmose linijose, kiti darbavosi „tarp eilučių“, bet tik bendro darbo dėka, kelionės pabaigoje tinkluose spurdėjo niekad neregėta, išpiešta ir išrašyta, milžiniška žuvis vardu Knyga.

Dabar ji paleista į bibliotekos knygų jūrą, kad kiekvienas skaitytojas galėtų ja džiaugtis!

 

Informacija ir nuotraukos

Vaikų ir jaunimo literatūros centro vyresn. bibliotekininkės

Meganos Pesse

Į knygų jūrą paleista nauja žuvis“ įraše yra 1 komentaras

  1. Nuostabi knyga. Ir puikus pristatymo tekstas ir pavadinimas. Pamatęs naujienos pavadinimą, niekaip negalėjau praeiti neperskaitęs pačios naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *