Žydinti liepa kubilais medų pilsto…

Žydinti liepa kubilais medų pilsto…

„Septyni broliai miegantys“ jau pabudo, metas ruoštis derliaus nuėmimui – rugpjūčiui. Kas dalgius galanda, kas skaičiuoja perskaitytus knygų puslapius, o Vaikų ir jaunimo literatūros centro lankytojai – dalinasi mintimis apie įdomiai bibliotekoje praleistas vasaros atostogų dienas. Jaunieji skaitytojai mums ypač svarbūs. Juk biblioteka ne tik knygų namai – čia skamba vaikiškas juokas, verda kūrybiškų idėjų katilas, sklando spalvoti aitvarai.

Aptarti, kaip šią vasarą leido laiką bibliotekoje,  sutiko jau aštuntus metus organizuojamo  projekto „Vasara su knyga“ dalyviai bei nuolatiniai bibliotekos lankytojai –  Augustė Avižaitė, Goda Mamavičiūtė bei Kipras Kazarinas.

1. Kaip sužinojote apie projektą „Vasara su knyga“ ir bibliotekoje organizuojamą kūrybiškumo stovyklą?

GodaGoda: Apie projektą sužinojau iš bibliotekininkės. Mane pakvietė lankyti ir aš sutikau. Dalyvavau čia pirmą kartą ir man labai patiko.

AugustėAugustė: Šiemet dalyvauti vasaros stovykloje pasiūlė draugė, bet čia vykstančiuose užsiėmimuose dalyvauju jau ne pirmus metus – praėjusiais metais vyko projektas „Vasara su knyga ir lėle“.

KiprasKipras: Praėjusią vasarą tiesiog nebuvo ką veikti, todėl norėjau rasti įdomų būrelį. Radau jį bibliotekoje. Pamaniau, kad būtų visai linksma dalyvauti, o jeigu nepatiks – nebelankyti, bet labai patiko, todėl nusprendžiau dalyvauti ir šiais metais.

2. Ką šią vasarą veikėte savanorių organizuotoje kūrybiškumo stovykloje. Kuri veikla patiko labiausiai?

AugustėAugustė: Mokėmės piešti pagal dailininkės Sigutės Ach techniką – ant popieriaus lapo liejome akvarelinius dažus, tada susiliejusiose spalvose bandėme įsivaizduoti ir rašikliu apvedžioti įvairius gyvūnėlius. Savo piešinyje įžvelgiau Pegasą, drugelį ir jūrų arkliuką. Bet labiausiai patiko dekupažas – naudojome dažus, servetėles, laką ir dekoravome butelius.

GodaGoda: Man labiausiai patiko dekupažas. Taip pat gaminome knygas.  Purškėme jas dažais, klijavome karštais klijais, papuošėme karoliukais… Savo darbelius padovanosiu močiutei.

KiprasKipras: Šią vasarą veikėme daug ką: nakvojome bibliotekoje, lankėmės knygų spaustuvėje, gaminome rankdarbius, netgi mokėmės origami technikos. Man patiko visi savanorių vedami užsiėmimai, nes savanoriai kiekvienais metais stengiasi padaryti ką nors įdomesnio ir linksmesnio.

3. Ar verta dalyvauti bibliotekos vasaros stovyklose? Kodėl taip manote?

AugustėAugustė: Manau, kad taip, nes čia galima įgyti geros patirties, susirasti draugų. Nors daugelį vaikų jau pažinojau, bet susipažinau ir su kitais. Galbūt, kada nors vėl susitiksime.

GodaGoda: Taip. Man patiko dalyvauti, nes labai įdomu gaminti darbelius, galima dovanoti juos artimiesiems. Patinka darbelius matyti parodose, bet ne visada mano darbeliai patenka… Dabar bibliotekos parodoje yra trijų mano klasiokių darbeliai.

KiprasKipras: Manau, kad taip, nes išmokau bendradarbiauti, gaminti rankdarbius, buvo daug įvairios veiklos.

4. Nuolat lankotės bibliotekoje. Ar dalyvaujate knygų skaitymo konkurse „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“? Kaip sekasi skaityti Aukštaitijos krašto rašytojų knygas ir ruoštis rugsėjį vyksiančiai viktorinai?

AugustėAugustė: Mokykloje gavau rekomenduojamų skaityti knygų sąrašą ir vos spėju perskaityti visas knygas. Bet, manau, kad radusi laisvo laiko, pabandysiu perskaityti bent kelias Aukštaitijos krašto rašytojų knygas ir sudalyvauti.

GodaGoda: Dalyvauju, nors perskaičiau dar ne visas rekomenduojamas knygas.  Kol kas skaičiau tik Liudo Dovydėno knygeles.

KiprasKipras: Manau, kad dalyvausiu. Panašiame bibliotekos konkurse esu dalyvavęs ir praėjusiais metais – tada iš knygos viršelio turėjome sudėti dėlionę, atsakinėjome į viktorinos klausimus. Gal ir ne pirmi buvome, bet man patiko.

5. Bibliotekoje šiuo metu vyksta akcija „Rekomenduok draugui knygą“. Kokia tavo mėgstamiausia knyga?

GodaGoda: Liudo Dovydėno knyga „Gyveno kartą karalius“. Tai labai įdomios pasakos apie karalių, skudurinę lėlę, balandį, pelėdą ir kitus veikėjus.

KiprasKipras: Man labai patiko John Stephens knyga „Smaragdinis atlasas“. Knygoje pasakojama apie tris vaikus, kuriuos pagrobė magiškų galių turinti Grafienė. Vaikai stengėsi rasti tris Pradžios knygas ir grįžti namo pas savo tėvus.

AugustėAugustė: Lene Kaaberbol knyga „Dina, gėdytojos duktė“. Joje rašoma apie mergaitę, kuri iš mamos paveldėjo magiškų galių ir mokėjo žvilgsniu sugėdyti žmones. Tai buvo knyga, kurią skaičiau eidama į vasaros stovyklą bibliotekoje. Pagal ją kūriau komiksą ir dabar ji tapo mano mėgstamiausia knyga.

 

Dėkojame jauniesiems skaitytojams, pasidalinusiems gražiomis mintimis. Tikimės tokio pat aktyvaus dalyvavimo bibliotekos projektuose ir kitą vasarą.

Kviečiame visus mikliau krimsti knygas ir ruoštis rugsėjo viktorinai! Atminkite: kas sėja su verksmu, pjaus su džiaugsmu!

 

Informaciją parengė

Vaikų ir jaunimo literatūros centro vyresn. bibliotekininkė
Megana Pesse

Žydinti liepa kubilais medų pilsto…“ įraše yra 1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *