Vaikus kviečia Vasara su knyga kitaip

Artėjant vaikų vasaros atostogoms Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras kviečia 1-5 klasių moksleivius dalyvauti projekto „Vasara su knyga kitaip“ skaitymo skatinimo konkurse ir edukacinėse programose.

„Vasara su knyga kitaip“ – tai projektas, kuriuo siekiama etnografiniams regionams skirtais metais jauniesiems Panevėžio krašto skaitytojams populiarinti kraštiečių rašytojų kūrybą ir skatinti krašto vaikų skaitymą atostogų metu.

Konkursas „Skaitome kraštiečių vaikų rašytojų knygas“ prasidės pasibaigus mokslo metams šešiose Aukštaitijos bibliotekose – Panevėžyje,  Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio vaikų literatūros skyriuose, Velžio bibliotekoje (Panevėžio rajonas) ir vyks visą vasarą.  

Pagal konkurso nuostatus 3-5 klasių moksleiviams rekomenduosime perskaityti iš Aukštaitijos krašto kilusių rašytojų kūrinius ir savose bibliotekose dalyvauti „blic“ viktorinose. Rekomenduojamų knygų „krepšelis“: Nijolės Jankutės (Panevėžys) „Kelionė į Septintą stotį“, Renatos Šerelytės (Kupiškio raj.) „Krakatukų pievelė“, Kazio Sajos (Pasvalio raj.) „Gvidono apsiaustas“, Gendručio Morkūno (Biržų raj.) „Velniškai karštos atostogas“, Liudo Dovydėno (Rokiškio raj.) „Gyveno kartą karalius“.

Viktorinų nugalėtojai bus pakviesti rugsėjo mėnesį atvykti į projekto baigiamąjį renginį Panevėžyje –  susitikimą su rašytoja Renata Šerelyje ir spektaklį „Karalaitė ant žirnio ir kitos istorijos“ Panevėžio teatre „Menas“.

Lygiagrečiai skaitymo konkursui Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre vyks kūrybiškumo ugdymo programa „Knyga kitaip“ ir kūrybinė stovykla – “Baisiai gudri programa”.

Pagal programą „Knyga kitaip“ numatomi komiksų kūrimo ir savo sukurtų knygelių įrišimo užsiėmimai. Juos ves specialistai – dailininkas ir knygrišė. Į šiuos užsiėmimus kviečiami mėgstantys piešti  4 – 5 klasių moksleiviai. Užsiėmimai vyks birželio 8 – 17 dienomis.

Pradinukai laukiami mokinių-savanorių klubo „Darbščiosios bitelės“  kūrybinės stovyklos “Baisiai gudri programa” užsiėmimuose. Įdomią programą parengė ir veiklą vaikams organizuos savanoris gimnazistas Lukas. Veikla bus siejama su vieno iš Panevėžio apskrities (gimusio Biržų raj.) rašytojų – Gendručio Morkūno kūryba. Vaikai skaitys rašytojo knygas, taps skaitytų istorijų veikėjais, kurs erdvinę knygą, tapys, dalyvaus viktorinose, lankysis ekskursijose ir kt.
Užsiėmimai vyks birželio 18 – liepos 10 dienomis.

 Kviečiame registruotis!

tel.: (8 45) – 43 56 77
el. paštas:palmira.styriene@pavb.lt
 Informaciją parengė Ona Kaluinienė

Projekto remejai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *