Knygos šventė „Iš pasakų pasaulio…“

Knygos šventė „Iš pasakų pasaulio…“

[Pasakoje] ieškau patvarių vertybių, vidinės santarvės su pasauliu, su aplinka, su savimi. Pasakos – taip bent viliuosi – esu laimėjusi itin brangų man dalyką – vaikų palankumą“ autobiografijoje rašė Aldona Liobytė.

 

 Vasario 25 d. Vaikų ir jaunimo literatūros centre įvyko nuotaikinga, spalvinga ir smagi šventė, skirta vaikų rašytojos, dramaturgės Aldonos Liobytės 100-osioms gimimo metinėms. 

 Šventėje dalyvavo Panevėžio kolegijos studentės, Kazimiero Kazimiero Paltaroko gimnazijos, Pradinės mokyklos mokiniai.

 Ruošdamiesi šventei, mokiniai skaitė Aldonos Liobytės parengtas liaudies, literatūrines pasakas: „Sniego mergelė“, „Ežerinis“, archyvuose gulėjusią ir tik po rašytojos mirties išleistą apysaką pasaką „Kiškelis Baltkakliukas“.

 Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinukai šventėje atliko meninę kompoziciją, dainavo liaudies dainas. Jiems pasiruošti padėjo mokytojos Aina Cimermonienė, Dalia Šmidtienė.  

 Pradinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Vidos Jurgaitienės,  kūrė nuoširdžius laiškus Aldonos Liobytės pasakos „Kiškelis Baltakliukas“ pagrindiniam veikėjui Kiškeliui. Iš kūrybinių darbų – laiškų „gimė“ rašytojos „ypatingam“ gimtadieniui skirta paroda, kuri buvo eksponuota bibliotekoje. Laiškų autoriai apdovanoti šventėje bibliotekos dailininkės Mildos sukurtomis padėkomis. Parodą parengė mokytoja Indra Motekaitienė.

 Šventės dalyviams nuotaikingai buvo pristatyta rašytojos, gimusios, jos pačios žodžiais tariant, „gražiausiame pasaulio mieste“, asmenybė. Vaikai išgirdo įdomių faktų iš Aldutės vaikystės ir jaunystės, pateiktų knygoje „Šmaikščioji rezistentė Aldona Liobytė“ (1995 m.).

 Panevėžio kolegijos studentės vaikams parodė spektaklį rašytojos kūrinių motyvais. Vadovė – dėstytoja Daiva Andrašūnienė. Jaunieji žiūrovai dėmesingai stebėjo žvėrelių nutikimus, o jiems paprašius, padėjo surasti „pabėgusią“ dainelę ir kartu visi ją padainavo.

Vyko mini viktorina, kurią vedė kolegijos dėstytoja Ramutė Zinytė. Mokiniai labai aktyviai dalyvavo ir puikiai atsakinėjo į klausimus, teisingai atsakiusieji gavo prizus.

Renginyje buvo paskelbti Metų akcijos bibliotekos jaunųjų skaitytojų rinkimų rezultatai. Dauguma balsavusiųjų – Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Vaikų Metų knygą rinko 109 pradinukai. Pirmoji vieta, skirtingai nei balsavo Lietuvos vaikai, atiteko Linos Žutautės knygai „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“, o šalyje pripažinta geriausia Vaikų Metų knyga Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“ liko antroje vietoje.

 Šventėje apdovanoti Kazimiero Paltaroko gimnazijos knygų iliustravimo konkurso „Renku Metų knygą“ geriausių darbų autoriai.  Bibliotekoje surengta jų darbų paroda. Konkurso koordinatorė – mokytoja Aina Cimermonienė.

  Vaikų knygos šventės vaikų ir jaunimo literatūros centre organizuojamos nuo 1994 metų. Dėkojame šventės partneriams: Panevėžio kolegijai, Kazimiero Paltaroko gimnazijai, Pradinei mokyklai.

 Informaciją parengė
Ona Kaluinienė

Virginijaus Benašo nuotraukos

Knygos šventė „Iš pasakų pasaulio…““ įraše yra 2 komentarai

  1. Koks gražus renginys vyko! A.Liobytė buvo labai įdomi asmenybė ir nors jos literatūrinis palikimas vaikams ne toks jau didelis, bet iš jo galima daug ko pasimokyti šiuolaikiniams vaikams. Šaunu, kad paminėjote šią rašytoją !

  2. Ačiū už šiltą komentarą. Mes ir džiaugiamės knygų švente ir savo darniu kolektyvu. Ačiū. Gražaus pavasario laukimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *