„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

2014 metų kovo mėnesio 24 – 30 dienomis jau penktą kartą Lietuvoje startavo iniciatyva Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ, kuri buvo skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Projekto iniciatorė – emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija“.

Vienas iš pagrindinių Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ tikslų buvo atskleisti suaugusiųjų vaidmens svarbą ir parodyti, kad vaikai neturi likti vieni spręsti patyčių problemas.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros centras trečius metus aktyviai dalyvauja iniciatyvoje ir sėkmingai bendradarbiauja su Panevėžio specialiąja mokykla.

Bibliotekoje buvo surengta spaudinių paroda tėvams ir pedagogams „Patyčių problema. Kaip padėti vaikui“. Eksponuotos pažintinės, grožinės knygos galinčios padėti kalbant su vaikais apie patyčias, draugiškumą, kūrimą tokių santykių klasėje, kad niekas nebūtų atskiriamas ir iš nieko nebūtų šaipomasi.

25 d. įvyko renginys Mes draugaujam ir žaidžiam. Renginyje vaikai iš Panevėžio specialiosios mokyklos žaidė draugystės žaidimus, dainavo ir kūrė „draugystės žiedelius“ bei puošė biblioteką. Panevėžio specialiosios mokyklos mokiniai sukūrė Draugystės knygą, ją pristatė ir padovanojo bibliotekai. Tik bendraujant ir bendradarbiaujant galima mažinti patyčias, skatinti draugiškumą.

Šiais metais atkreiptas dėmesys į elektroninių patyčių reiškinį. Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu bibliotekos lankytojams, renginių dalyviams buvo dalinami informaciniai lankstinukai apie elektronines patyčias. Centro svetainėje http://vjlc.pavb.lt/narsyk/laisvalaikiui-ir-ne-tik/patalpinta įvairių rekomendacijų mokykloms, tėvams ir vaikams.

 Parengė
Brigita Kožuchovskienė
VJLC vyresn. bibliotekininkė
 

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ““ įraše yra 2 komentarai

  1. Susibūrimo metu vaikų patirtas džiaugsmas ir bendrystės jausmas – pati veiksmingiausia priemonė prieš patyčias. Šaunu, kad šie vaikai Biblioteką jau laiko viena iš tų vietų, kur jie yra laukiami. Sėkmės ir toliau bendraujant, bendradarbiaujant, prasmingai kartu leidžiant laisvalaikį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.