Panevėžyje įteikti apdovanojimai už geriausias ir reikšmingiausias 2013 metų vaikų ir paauglių knygas

Panevėžyje įteikti apdovanojimai už geriausias ir reikšmingiausias 2013 metų vaikų ir paauglių knygas

Balandžio 2-ąją, per didžiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienį minima tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyrius paskelbia geriausias praėjusių metų knygas vaikams.
Pirmą kartą Tarptautinė vaikų knygos diena buvo švenčiama Panevėžyje – Lietuvos kultūros sostinėje. Apdovanojimai geriausiems vaikų knygų kūrėjams įteikti Juozo Miltinio dramos teatre. Po iškilmingo minėjimo šventės dalyviams buvo parodytas spektaklis „Anė iš Žaliastogių“.
Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtos Vaikų literatūros premijos laureatais tapo rašytoja  Lina Žutautė ir VšĮ Rašytojų klubas. L. Žutautei premija skirta už kūrybą vaikams, o Rašytojų klubui už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

IBBY Lietuvos skyriaus sudarytos ekspertų komisijos apdovanojimus už geriausias ir reikšmingiausias 2013 metų vaikų ir paauglių knygas:
Prano Mašioto premija – už Geriausią metų vaikų bei paauglių knygą – Danguolei Kandrotienei už „Spintos istorijos“ („Terra publica“).
Geriausia metų pažintinė knyga vaikams – Gražinos Sviderskytės „Darius ir Girėnas. Istorija ir legenda“ („Baltos lankos“).
Reikšmingiausias metų debiutas – Neringos Vaitkutės „Vaivorykščių arkos“ („Nieko rimto“).

Geriausios metų knygos

Geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams – Mariaus Zavadskio „Pirštinė“ („Versus aureus“).
Domicelės Tarabildienės premija – už Gražiausią metų knygą – Marijai Smirnovaitei, iliustravusiai lietuvių liaudies pasakų rinkinį “Aukso kirvukas” (“Nieko rimto”).
Stilingiausiai iliustruota metų knyga paaugliams – Andriaus Seselsko „Vilniaus padavimai“ („Nieko rimto“).

Gražiausios metų knygos

Reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimas vaikams – Rūtos Jonynaitės išversta Andreaso H. Schmachtlo “Tilda Kruopelytė. Draugai iš Erškėtrožių tako” (“Gimtasis žodis”)
Reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimas paaugliams – Eglės Kumžaitės išversta Melvino Burgesso „Vilko kauksmas“ (”Gimtasis žodis“).

Gražiausios 2013 metų knygos

 

Vinco Aurylos premija už Prano Mašioto gyvenimo ir kūrybos aktualizavimą skirta Redai Tamulienei.
Renginio organizatoriai
Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius;
Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras.
Renginio rėmėjai ir partneriai
Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Premijų rėmėjai
Krepšininkas ir verslininkas Šarūnas Marčiulionis, UAB „Alumnus“, UAB “Sabelija“, UAB „Vilsentras“, UAB „IMG Numeri“, dailininkai Algis Augustaitis ir Vytautas Žirgulis, leidyklos „Nieko rimto“, „Tyto alba“, „Žara“.

Panevėžyje įteikti apdovanojimai už geriausias ir reikšmingiausias 2013 metų vaikų ir paauglių knygas“ įraše yra 6 komentarai

 1. Balandžio 2 dieną, trečiadienį buvome pakviesti į Tarptautinę vaikų knygos dieną. Šventė vyko Juozo Miltinio teatre. Pasveikino jaunieji muzikantai. Įteikė apdovanojimus rašytojams. Viena iš jų buvo Lina Žutautė.
  Per pertrauką aš su draugėmis vaikščiojome po teatro foje, apžiūrinėjome knygas, paprašėme Linos Žutautės autografo. Jis buvo labai rašytojiškas ir gražus. Ši rašytoja anksčiau buvo atėjusi pas mus į klasę. Supažindino su visomis savo knygomis. Pamokė , kaip pasigaminti ,,draugystės apyrankę”.
  Labai laukiau spektaklio ,,Anė iš Žaliastogių”. Buvau jį mačiusi, bet patiko žiūrėti ir antrą kartą.
  Buvo tikrai linksma vaikų knygos šventė.

 2. Nusprendžiau eiti į Tarptautinę vaikų knygos šventę. Norėjau pamatyti ir sužinoti, kaip bus sveikinami rašytojai ir kas bus tie laimėtojai.
  Nustebino scenoje sustatytos kėdės, o viena – labai graži, išskirtinė. Vėliau supratau, kad tai knygos karalienės kėdė. Susitikome su jau pažįstama rašytoja Lina Žutaute. Smagu, kad ją apdovanojo.
  Džiaugiausi, kad galėjau pamatyti spektaklį ,,Anė iš Žaliastogių“. Mane stebino spektaklio kai kurios scenos. Jos buvo labai netikėtos, vertė pagalvoti, todėl buvo įdomu.
  Tiems mokiniams, kurie neskaito knygų ir neina į spektaklius, pasiūlyčiau tai daryti, nes jie dar nežino, kaip tai gali būti įdomu.

 3. man irgi labai patiko, nes aš irgi ten buvau ,, Anė iš žalistogių aš jį mačiau ir ankščiau bet buvo idomu pakartoti aš esu Medeinės ir Monikos klasiokė. Mane sudomino Monikos parašymas:)))))

 4. Vieną dieną gavau pakvietimus į tarptautinės vaikų knygos dienos renginį. Pasikviečiau kartu eiti draugę, nes vienai būtų buvę liūdna, nors ten netrūko veiklos. Renginys vyko Juozo Miltinio dramos teatre, kuriame buvo knygų mugė, geriausių rašytojų apdovanojimai ir spektaklis. Dar televizijai daviau interviu!
  Šitos dienos tikrai nepamiršiu, nes nusipirkau knygą, kurioje pasirašė net pati jos autorė.

 5. Šaunu, kad mokiniai dalijasi įspūdžiais…

  Juozo Miltinio dramos teatre vykusioje tarptautinės vaikų knygos dienos šventėje dalyvavo Kazimiero Paltaroko gimnazijos 3c kl. mokiniai, mokytoja Kristina Tamauskienė. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais.
  Kasparo nuomonė apie tos dienos renginį: „Šventė prasidėjo rašytojų, dailininkų pristatymu. Jiems buvo dėkojama, kad kuria vaikams. Labiausiai laukiau, kol pamatysiu Liną Žutautę. Ją pažinojau iš jos parašytų ir skaitytų knygų. O dar mūsų klasėje ji šiemet buvo apsilankiusi. Paprašėme Linos Žutautės, kad dovanotų savo autografą. Labai patiko apdovanojimai. Įdomus buvo spektaklis ,,Anė iš Žaliastogių“. Visa šventė buvo puiki“.
  Tadui šventėje labiausiai patiko knygų karalienės Danguolės Kandrotienės kalba. Jos sukurtos knygos Tadas neskaitė, bet mano, kad knyga įdomi. Apie spektaklį įspūdžiai – taip pat labai geri. Iš spektaklio veikėjų labiausiai įsiminė Anė: „ji ir linksma, ir rimta gali būti“, o pats spektaklis – „gražus, už tai aktoriams padėkojome ir įteikėme gėlių“.
  Kitų klasės mokinių nuomonės išsakytos komentaruose. Buvo įdomu juos skaityti.
  Šaunu, kad mokiniai dalijasi įspūdžiais ir geranoriškai siūlo neskaitantiems vaikams skaityti, eiti į spektaklius, “nes jie dar nežino, kaip tai gali būti įdomu”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *