Mūsų atradimai bibliotekoje…

Mūsų atradimai bibliotekoje…

Balandžio 23 dieną 1a klasė iš Panevėžio 5 – osios gimnazijos keliavo į Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros centrą.
Ko gi mes ten ėjome?
Mums su klase buvo pasiūlyta ateiti į Vaikų ir jaunimo literatūros centro organizuotą 14-osios Nacionalinė bibliotekų savaitės renginį „Atrandame klasikus“. Auklėtoja nuoširdžiai sutiko, o mokiniams tai patiko. Dalyvavimui renginyje turėjome pasiruošti – perskaityti rašytojo Romualdo Granausko kūrinį „Tie, dauginantys liūdesį“. Pagal minimą novelę žiūrėjome Juozo Miltinio gimnazijos 3f klasės mokinių atliekamą literatūros kompoziciją „Aš noriu užaugti“.
Renginio pradžioje bibliotekininkė pristatė Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius, trumpai supažindino su rašytoju R.Granausku, o po to jau laukė mūsų išbandymas – skaitymas hegzametru, kas iš tikrųjų – sunku. Šeši mokiniai dalyvavo K. Donelaičio poemos „Metai“ skaityme ir visi gavome padėkas ir dovanas, kuo labai džiaugiamės.
Po skaitymų pasinėrėme į R. Granausko kūrinio gilumas.
Kodėl vartoju šį žodį?
Todėl, kad kūrinys išties gilus. Jis nagrinėja vieną iš opiausių šiandieninio pasaulio temų – tėvai, paliekantys savo vaikus, bei verčia susimąstyti, kaip žmogus gali taip nusigyventi, kad vagia net iš neįgalių žmonių. Viso vaidinimo metu vyravo keista atmosfera: lyg ramumos, lyg atsipalaidavimo ir įtampos, lyg ir liūdesio.
Pasibaigus vaidinimui, turėjome galimybę užduoti klausimus jaunosioms aktorėms ir režisieriui – J.Miltinio gimnazijos teatro mokytojui Juliui Tamošiūnui.
Sužinojome įdomių dalykų ne tik apie patį kūrinį, bet ir apie kompozicijų kūrimo, vaidybos ypatumus… Šiltai pabendravę ir padiskutavę, grįžome į mokyklą.
Taigi, išvada: laikas neprabėgo veltui. Diskusijose bandėme išsiaiškinti apie žmogiškųjų vertybių praradimo priežastis, ką mes kiekvienas galėtume keisti savo ir aplinkinių gyvenime.
Biblioteką palikome pakylėti, dvasiškai praturtėję.
Mūsų mintis patvirtino klasės auklėtojos žodžiai: „Labai norėčiau, kad daugiau tokių renginių mūsų klasei suorganizuotum“ (pastaba: Lukas – vaikų ir jaunimo literatūros centro savanoris, padedantis sukviesti renginių dalyvius bei pats bibliotekoje vedantis vaikams užsiėmimus).

 Pagarbiai
Lukas Krasauskas
5 gimnazijos 1a kl. mokinys
 

 

Mūsų atradimai bibliotekoje…“ įraše yra 1 komentaras

  1. O juk šitie vaidinantys bei skaitantys lietuvių klasikus jaunuoliai užaugo čia – Vaikų ir jaunimo lit.skyriuje! Jie čia rinkosi knygas, įdomiai leido laisvalaikį, susirasdavo naujų draugų. O Lukas tai dukart šaunuolis- jis pasirinko savo veiklos vietą – VJLC, ir per kiekvienas moksleiviškas atostogas sumanydavo įvairių projektų ir juos įgyvendino. Sėkmės Tau ,Lukai, ir Tavo draugams! Sėkmės VJLC kolektyvui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *