Tarmių vaivorykštė

Tarmių vaivorykštė

Spalio 23 d. vaikų ir jaunimo literatūros centre vyko popietė Tarmių vaivorykštė, skirta Tarmių metams. Su įdomia progama atvyko Panevėžio kolegijos studentai ir dėstytojos Ramutė Zinytė, Daiva Andrašūnienė. Mokiniams buvo pristatytos pagrindinės tarmės, atskirų etnografinių regionų sostinės, užmintos mįslės, prašyta spręsti rebusus. Renginio dalyviai turėjo puikią progą pasiklausyti skirtingų vietovių – Rokiškio, Pasvalio, Marijampolės, Telšių – atstovų tarmiškų pasakojimų. Visi puikiai suprato žemaičių tarme papasakotą studentės iš Telšių istoriją. Studentų programą gražiai papildė VšĮ Kazimiero Paltaroko gimnazijos 4a klasės mokinių atliekamos aukštaičių ir žemaičių liaudies dainos (muzikos mokytoja Dalia Šmidtienė).

Renginio dalyviai buvo nuoširdūs, aktyvūs ir daug žinantys klausytojai, kurie greitai ir teisingai minė mįsles, sprendė rebusus, atsakinėjo į klausimus. Mokiniai domisi tarmėmis, o klausytas istorijas prisimins ilgai.

Į renginį buvo pakviesti ir apdovanoti Vaikų ir jaunimo literatūros centro organizuoto geriausio sakinio apie skaitymą konkurso nugalėtojai. Jais tapo VšĮ Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokiniai. 1- 4 kl. grupėje raštingiausia pripažinta 3b kl. mokinė Indrė Steponiūtė, 5-9 kl. grupėje – 6c kl. mokinė Rusnė Šipelytė.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti bibliotekos skelbiamuose konkursuose, lankytis renginiuose ir dar šiais Tarmių metais susipažinti su paroda „Kiekviena tarmė yra vertybė“.

Informaciją parengė
Ona Kaluinienė
Vaikų ir jaunimo literatūros centro
Vaikų literatūros sklaidos skyriaus vedėja
Tel. (8~45) 43 56 77
 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.