Nakties garsai bibliotekoje

Nakties garsai bibliotekoje

Birželio pabaigoje savo veiklą pradėjo vasaros skaitytojų-savanorių klubas „Dabščiosios bitelės“. Mokiniai savanoriai Lukas ir Brigita veda kūrybinius užsiėmimus pradinių klasių mokiniams. Užsiėmimai vyks iki liepos 19 d. Užsiėmimų dalyviai smagiai leidžia laiką: susipažįsta su vaikų rašytojo Prano Mašioto kūriniais, išmoksta įvairių dailės technikų, kuria įvairius darbelius, dalyvauja viktorinose, ekskursijose. Šioje veikloje išskirtinis buvo birželio 27 dienos renginys „Nakties garsai bibliotekoje“.

Renginys prasidėjo 20 val. Naktis bibliotekoje – ypatingas įvykis VJLC istorijoje, nes vyko pirmą kartą. Tai buvo iššūkis ir nauja patirtis centro darbuotojoms, o vaikams – didelis džiaugsmas ir nepakartojami įspūdžiai. Visa nakties programa buvo turininga, o dalyviai užimti iki pat ryto. Labiausiai vaikams patiko lobių paieška, įvairūs žaidimai, karaokė, ekspromtu gimę jaunųjų talentų pasirodymai.

Nepaprastosios Nakties bibliotekoje įspūdžiai vaikų akimis

Dalyvė Greta

Pagaliau atėjo taip ilgai lauktas vakaras. Bibliotekoje buvo neįprastai ramu ir gera. Pamažu ėmė rinktis vaikai. Visiems susirinkus klausėmės pristatymo apie Praną Mašiotą. Vėliau užsisakėme vakarienę – picas. Sulaukę picų, jas greitai sušlamštėme, nes buvome labai išalkę. Po to žaidėme žaidimus. Galiausiai vadovai pranešė, jog dabar ieškosime lobio. Pasiėmėme prožektorius ir pirmyn! Suradę ir pasidalinę lobį, pasiruošėme miegui ir žiūrėjome filmus. Tiesa, galima sakyti, jog miego ir nebuvo. Taigi, „pamiegoję“ toliau žaidėme žaidimus, dainavome iki pat ankstaus ryto. Papusryčiavome ir atėjo laikas skirstytis. Ši naktis buvo nepaprasta, o ypatinga. Visada norėsiu, kad tai pasikartotų!

Vadovas Lukas

Įsivažiavimas į visas linksmybes buvo gan įdomus. Renginį pradėjome P. Mašioto gyvenimo biografija, gyvenimo kryžkelėmis. Vėliau buvo „diskoteka“. Nuo pat pradžių, vaikai nelabai šoko, tik vaikščiojo. Paskui netikėtai pradėjo dūkti, kad net sėdmaišiai plyšo, virto širmos, bibliotekos stogas kilnojosi. Pagaliau atkeliavo lauktoji pica ir visi ją skanavo. Vakarienė buvo puiki. Vėliau sekė žaidimai, kuriuos buvo sugalvoję vadovai. O tada atėjo laikas Didžiajam Žaidimui – knygų paieškai bibliotekoje. Šis žaidimas vyko tamsoje – vaikai turėjo su savimi prožektorius. Kiekviena komanda rado lobį ir visi liko patenkinti. Na, o po žaidimo teko daryti didžiausią ir, turbūt, sunkiausią darbą – pasirengti miegojimo vietą. Tada vyresnieji vaikai žiūrėjo filmą anglų kalba, o už širmos mažieji stebėjo animacinį nuotykių filmuką. Po filmo, tikėjausi, kad vaikai eis miegoti, bet, ką jūs manote? Jie sugebėjo ne tik visą naktį būti budrūs, bet ir vienas kitam neleido miegoti. Kažin, o kaip aplinkiniai gyventojai? Gal kai kurie iš jų norėjo būti su mumis? Na, šito jau nebeišsiaiškinsime. Žinau tik tiek, kad vaikai ryte buvo patenkinti ir labai mieguisti…. Ši naktis bibliotekoje mane labai nustebino. Tikrai netikėjau, kad galima nemiegoti visą naktį. O juk aš jau buvau 5 nakvynėse, deja, ne šioje bibliotekoje. Tikiuosi sulaukti daugiau tokių renginių…

Dalyvė Judita

Lobio paieška vyko taip: vaikus paskirstė į penkias komandas. Kiekvienai komandai išdalino po lapelį su knygos pavadinimu ir autoriumi. Ir tamsoje su prožektoriais reikėjo ieškoti tų knygų. Kai kiekviena komanda surado tą knygą, kurios reikėjo, knygoje ieškojo kito lapelio su nauju pavadinimu ir autoriumi. Taip visos komandos atskirai ieškojo penkių knygų ir tik penktoje knygoje buvo parašyta, kur ieškoti lobio. Kiekviename lobyje buvo saldainių.

Dalyvė Viktorija

Grįžusi po nakties bibliotekoje miegojau 12 valandų.

Belieka pridurti. Renginys pavyko didžiulio vaikų noro, savanorių atkaklumo bei darbuotojų supratingumo dėka. Džiaugiamės dalyvių tą naktį sukurta ypač šilta, draugiška atmosfera. Svarbiausias renginio sėkmės įrodymas – pavargusios, bet spindinčios vaikų akys ir šypsenos bei nepakartojami įspūdžiai.

Informaciją parengė
Ona Kaluinienė,
Palmira Styrienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *