Įspūdinga „Darbščiųjų bitelių“ išvyka į policijos komisariatą

Įspūdinga „Darbščiųjų bitelių“ išvyka į policijos komisariatą

Nenuilstantys skaitytojų-savanorių klubo „Darbščiosios bitelės“ vadovai Lukas ir Brigita liepos 17 d. sukvietė klubo narius į ekskursiją po Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.

Įspūdžiais apie išvyką dalinasi dalyvė Greta:

Lėtai žingsniuodama autobusų stotelės link negalėjau liautis galvoti apie tai, kad šiandien kartu su būrelio vadovais ir bibliotekos darbuotoja Palmira vėl vyksime į ekskursiją! Šįkart keliausime į policijos komisariatą. Taigi, jau sėdėdama autobuse nenustygau vietoje! Nuolat apie tai pliurpiau su savo draugėmis.

Komisariato kieme mūsų jau laukė policijos pareigūnė ir kinologai. Paaiškinsiu, jog kinologai – tai žmonės, dirbantys su tarnybiniais šunimis policijoje. Kinologai juos dresuoja, moko surasti dingusius žmones bei daiktus, ieškoti narkotinių medžiagų ir gaudyti nusikaltėlius. Sužinojome, kad šunys labai mėgsta žaisti. Nusikaltėlių gaudymas ir pradingėlių paieškos jiems yra malonumas, nes prilygsta žaidimui. Kinologas pademonstravo kelioninę kuprinę su šuns atributika. Taip pat paminėjo, jog šunys labai greitai pavargsta bei ištrokšta. Be to jie labai gerai girdi ir uodžia, tačiau prastai mato. Vėliau kinologas Raimondas atvedė juodąjį vokiečių aviganį Grantą. Šis šuo ieškojo „pamestų“ mano draugės raktų. Ištikrųjų tuos raktus ji tiesiog specialiai numetė žolėje. Po to mums parodė vokiečių aviganę Vėtrą. Ji ieškojo pasislėpusio kinologo. O jai suradus Raimondą, kitas kinologas ėmė vaidinti bėgantį nusikaltėlį, ir tuojau buvo sulaikytas juodojo Granto. Turėjome retą galimybę pasimatuoti rankovę skirtą pratyboms. Po kiek laiko atsisveikinę su kinologais ir šunimis užlipome į salę, kurioje policijos inspektorė pademonstravo pareigūno atributiką. Tai liemenė, diržas su ginklu, antrankiai ir guminė lazda. Vėliau ji parodė areštines.

Tuo ir baigėsi lauktoji ekskursija po Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Buvo įdomu pamatyti, sužinoti apie policininko bei jo padėjėjų darbą. Visada norėsiu atvykti čia dar kartą, žinoma, kaip ekskursijos dalyvė!

Ši išvyka vaikams buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga. Kinologai paaiškino, kaip vaikams dera elgtis susidūrus su palaidu šunimi. Žmogus jokiu būdu neturi bėgti ar daryti staigių judesių, nes tuomet šuo jį būtinai puls. Negalima žiūrėti tokiam šuniui į akis, niekuomet nereikia glostyt nepažįstamo šuns.

Pilnos įspūdžių „Darbščiosios bitelės“ tęsia savo veiklą. Liepos 19 dieną įvyks jau paskutinis šią vasarą klubo narių užsiėmimas.

Informaciją paruošė
Palmira Styrienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.