Garsinių skaitymų rytmečiai

Garsinių skaitymų rytmečiai

Birželio 4 – 20 d. Vaikų ir jaunimo literatūros centre pradinių klasių mokiniams vyko garsinių skaitymų rytmečiai „Kad greičiau augčiau“ – akcijos VISA LIETUVA SKAITO VAIKAMS bibliotekos iniciatyva. Iš rekomenduojamo sąrašo pasirinktus kūrinius skaitė rytmečių dalyviai ir bibliotekininkės.

Skaitymus skyrėme vaikų rašytojo Prano Mašioto 150-mečiui ir taip pradėjome vaikų užimtumo projektą „Vasara su Pranu Mašiotu“. Iš pasakų skrynios vaikai rinkosi knygas: P.Mašioto „Mano dovanėlė“, E. Knight „Lesė grįžta“, Sigutės Ach ”Šuo Ambrozijus, katinėlis Purkius ir Angelo kelionė namo”, Urtės Uliūnės ”Miegančios boružės”. Gintaro Beresnevičiaus “Kaukų šeimynėlė”, Laisvydės Šalčiūtės “Nykštuko kepurėlė”, Kęstučio Kasparavičiaus “Kvailos istorijos”, „Mažoji žiema“, René Goscinny ir Sempe “Mažasis Nikola”. Įdomiausiomis vaikai išrinko knygas „Lesė grįžta“ ir „Miegančios boružės“.

Skaitymų metu vyko diskusijos, veikėjų bei jų poelgių aptarimas, buvo atliekamos kūrybinės užduotėlės. Paskutinę garsinių skaitymų dieną kiekvienas dalyvis sukūrė ir padovanojo draugui knygų žymeklį su nuoširdžiais palinkėjimais. Dalyvavimas skaitymuose skatino vaikus susidraugauti, stiprino tarpusavio ryšius, padėjo gerinti skaitymo įgūdžius, mokė kalbėti, mąstyti ir tobulėti. Skaitymų dalyviai ketina dalyvauti ir kituose projekto „Vasara su Pranu Mašiotu“ renginiuose.

Informaciją parengė:
Ona Kaluinienė
Vaikų ir jaunimo literatūros centro
Vaikų literatūros sklaidos skyriaus vedėja
Tel. (8~45) 43 56 77

Garsinių skaitymų rytmečiai“ įraše yra 1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.