Edukacinė programa „Bitės idėjų įkvėpti“ ikimokyklinių įstaigų pedagogams

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4) š.m. kovo 18 d. vyko edukacinė programa „Bitės idėjų įkvėpti“. Renginyje dalyvavo Panevėžio ikimokyklinių ugdymo įstaigų specialistai, Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus specialistės.

Įžangos žodį tarusi Panevėžio m. savivaldybės Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Zita Satkauskienė įteikė Švietimo skyriaus padėką edukacinės programos rengėjams – Vaikų ir jaunimo literatūros centrui ir Kastyčio Ramanausko darželiui.

Edukacinės programos metu susipažinta su G. Petkevičaitės-Bitės asmenybe, jos pedagoginiu, kultūriniu pėdsaku dabartyje, kuris įkvepia ir mūsų šiandienos darbus. Prisiminti gražiausi G. Petkevičaitės-Bitės biografijos momentai. Kalbėta apie įsteigtą G. Petkevičaitės-Bitės literatūrinę premiją, atminimo medalį „Tarnaukime Lietuvai“, asociaciją „Bitės namai“.

Pristatyta nauja ir inovatyvi respublikinė akcija „Visa Lietuva skaito vaikams“, prie kurios prisijungė ir bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras – tapome Panevėžio apskrities lyderiais/koordinatoriais, todėl ir ateityje šios akcijos idėjos bus populiarinamos ir plečiamos siekiant parodyti, kokią galią turi skaitymas balsu.

Šios akcijos tikslas nėra tik populiarinti skaitymą ar knygas. Akcija norima pasakyti, kad skaitydami vaikui balsu, mes ne tik skaitome, laviname jo vaizduotę, geriname emocinę būseną, turtiname žodyną, intelektą, bet būname su juo, skiriame jam dėmesį, tai būdas parodyti vaikui savo meilę, kurios kartais nemokame parodyti.

Akcija skirta visiems sąmoningiems žmonėms, kurie supranta skaitymo svarbą, kurie domisi vaiko gerove ir lavinimu. Aptartos akcijos galimybės bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, kurios, savo ruožtu akcijos idėjas pritaikys ir savo įstaigose, plės skaitančių šeimų gretas. Daugiau informacijos apie akciją internetinėje svetainėje www.vlsv.lt.

Renginio „Bitės idėjų įkvėpti…“ metu pristatyta ir 2012 metų vertingiausia pedagoginė ir vaikų literatūra. Tokie pristatymai padeda ugdymo specialistams ir pedagogams sekti naujienas, efektyviai naudotis naujais informacijos šaltiniais, ugdymo teorijomis ir patarimais. Knygose aprašyti ugdymo patarimai padeda ne tik dirbant ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bet žinodami įvairių naujų leidinių, ugdymo specialistai gali juos siūlyti ir vaikų tėvams padėdami išspręsti vieną ar kitą su vaiko ugdymu susijusią problemą.

Kalbėta ir apie vertingiausią vaikų literatūrą, kuri skirta vartyti patiems vaikams ar tėveliams skaityti vaikams balsu. Tai grožinės literatūros kūriniai ir pažintinės knygos išsiskiriančios nepaprastomis iliustracijomis.

Ikimokyklinių įstaigų specialistų žinojimas, kas šiuo metu aktualu, kokia literatūra leidžiama ir yra verta dėmesio padeda dar efektyviau dirbti savo darbą, ugdyti jaunus ir protingus žmones, duoti pagrįstų su literatūra susijusių patarimų į ugdymo įstaigas ateinančių vaikų tėvams.

Vyko diskusija, kurios metu aptarti ir išsiaiškinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų skaitymo poreikiai, kuriuos gali išpildyti biblioteka. Todėl bus atnaujinti teminiai knygų sąrašai, ikimokyklinės įstaigos ir toliau galės užsisakyti bibliotekos specialistų suformuotą skrynią su vertingiausia temine vaikų literatūra, kasmet vyks vertingiausios pedagoginės ir vaikų literatūros pristatymai. Nuolat bendrausime ir bendradarbiausime – lauksime įvairių pageidavimų iš pedagogų literatūros vaikų ugdymo ir skaitymo klausimais.

Renginio pabaigoje pristatytas respublikinis pleneras „Sniego karalystėje“ ir fotografijų paroda „Sniego karalystėje“(plenero iniciatorė – K. Ramanausko l/d direktorė Dalia Pakėnienė), Kastyčio Ramanausko darželio meninė programa.

Poreikis organizuoti edukacinę programą „Bitės idėjų įkvėpti…“ Vaikų ir jaunimo literatūros centrui kilo siekiant tęsti pradėtą bendradarbiavimą su Panevėžio ikimokyklinių įstaigų pedagogais. Ugdymo įstaigų specialistai pageidavo susipažinti su naujomis knygomis, bei aktualiomis naujienomis, akcijomis.

Programoje buvo suteikta žinių apie respublikinę, aktualią akciją „Visa Lietuva skaito vaikams“, pristatyta 2012 metų vertingiausia pedagoginė ir vaikų literatūra. Vyko diskusija, kurios metu aptarti ir išsiaiškinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų skaitymo poreikiai. Bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai turi privalomus ir rekomenduojamos literatūros sąrašus, tad ikimokyklinių įstaigų darbuotojams reikalinga literatūra pagal jų pasiūlytas temas. Todėl bibliotekos specialistės paruoš teminius literatūros sąrašus, kurie bus talpinami bibliotekos internetinėje svetainėje www.pavb.lt.

Programa padėjo ne tik sustiprinti tarpusavio pažintį dalyvavusioms įstaigoms, bet ir pamatyti kokias bendradarbiavimo galimybes galime suteikti vieni kitiems.

Informaciją parengė
Šarūnė Leikienė
PAVB Vaikų ir jaunimo literatūros centro vyresn.bibliotekininkė
Tel. (8~45) 43 56 77

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *