Biblioterapija – viena veiklų, taikytų „Veiksmo savaitėje be patyčių“

Biblioterapija – viena veiklų, taikytų „Veiksmo savaitėje be patyčių“

Š.m. kovo 18-24 dienomis Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras dalyvavo visoje šalyje vykdomoje akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

Atsiliepėme į akcijos iniciatorių – emocinės paramos telefonu tarnybos „Vaikų linija“ – kvietimą rengti draugiško ir pagarbaus bendravimo renginių, ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją, mažinti socialinę atskirtį.

Akcijoje dalyvavo bibliotekoje besilankantys įvairaus amžiaus žmonės, labai aktyviai į veiklą buvo įtraukiama Panevėžio specialioji mokykla.

Savaitės metu buvo organizuojama skaitymo ir žaidimų, filmo, kūrybinių dirbtuvių dienos, taip pat taikyta biblioterapija, knygų skaitymas balsu, kaip priemonė, stabilizuojanti vaiko emocinę būklę. Yra daugybė įrodymų, kad biblioterapija veikia kaip gydymo priemonė, neutralizuojanti dirglumą sukeliančias situacijas.

Savaitės renginiuose buvo klausoma garsinių knygų patyčių tema („Mažasis Princas“ ir kt.), su vaikais diskutuojama, analizuojamos knygos, personažų elgesys ir charakteriai. Vaikai buvo raginami skaityti vieni kitiems ir gilintis į aktualią patyčių problemą. Filmų dieną bibliotekoje buvo rodomas filmas „Patyčios – netylėk tyloje.“ Kūrybos dieną kartu su vaikus atlydėjusiomis darbuotojomis buvo piešiami priešingi jausmai ir elgesys patyčioms, teigiami ir neigiami knygų personažai, kuriamas plakatas „Tyčiotis negalima! Draugauti“.

Visi vaikų sukurti darbeliai buvo eksponuojami bibliotekos erdvėse. Bibliotekoje rengiamoje akcijoje dalyvavo daugiau nei 100 žmonių.

Biblioteka paruošė knygų parodą, kurios knygose kalbama apie (ne) draugišką, (ne) gerą elgesį, empatiją, toleranciją, patyčias ir pan. Paroda iškeliavo į Panevėžio specialiąją mokyklą.

Dalyvaudamas tokiose įvairias įstaigas suartinančioje socialinėje akcijoje Vaikų ir jaunimo literatūros centras siekia būti arti vaikų kasdienybės, padėti spręsti socialines problemas, parodyti būdų suaugusiesiems. Vaikų ir jaunimo literatūros centras buvo viena iš 1128 įstaigų, visoje Lietuvoje įsijungusių į 2013 m. akciją „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

Informaciją parengė
Šarūnė Leikienė
PAVB Vaikų ir jaunimo literatūros centro vyresn. bibliotekininkė
Tel. (8~45) 43 56 77

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *