Biblioteka – iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ partnerė

Biblioteka – iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ partnerė

Bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centras pasirašė projekto „Visa Lietuva skaito vaikams“ Panevėžio apskrities lyderio-koordinatoriaus sutartį ir įsilieja į projekto veiklą, iniciatyvas ir akcijas.

Ši iniciatyva atkreipia visuomenės dėmesį į skaitymo balsu naudą ir ragina skaityti vaikams balsu kasdien bent po 20 minučių. Propaguoja skaitymo kultūrą šeimose, ugdymo įstaigose, bibliotekose, ragina vaikus bei jaunimą dalyvauti įvairiose skaitymo akcijose, skatina ryšių stiprinimą, gerina vaikų emocinę sveikatą, intelekto vystymąsi.

Panevėžio apskrities lyderio-koordinatoriaus sutartis įpareigoja:

  • Propaguoti skaitymo iniciatyvos idėjas savo įstaigoje, kuri dirba ar užsiima visuomenine veikla, diegti ir stebėti programą „Skaitančios mokyklos“ ar „Skaitantys vaikų darželiai“
  • Stengtis į kasdienio skaitymo vaikams programą įtraukti mokinių ar būnančių ugdymo įstaigoje vaikų šeimas
  • Savo įstaigoje ar bendruomenėje ieškoti asmenų, kurie skaitytų vaikams balsu
  • Inicijuoti, rengti ar bendrai organizuoti VLSV ir kitų Fondo programų projektus: Lietuvos skaitymo savaitę, Tarptautinę vaikų knygos dieną, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Tarptautinę raštingumo dieną, žymiausių vaikų literatūros kūrėjų, vaikų knygų personažų gimtadienių minėjimus, skaitymo akcijas ir renginius įvairiomis aktualiomis temomis, autorinius skaitymo renginius ir kt.
  • Dalyvauti Fondo skelbiamuose renginiuose, knygų surinkimo bei skaitymo akcijose ir kitur
  • Suderinus su Fondu, savo veiklos vietoje inicijuoti ir organizuoti mokymus, seminarus, konferencijas emocinės sveikatos, skaitymo įtakos vaiko raidai ir kitomis temomis, susijusiomis su Fondo misija ir kt.

Akcijos „Visa Lietuva skaito vaikams“ Panevėžio apskrityje lyderė-koordinatorė – vyresn. bibliotekininkė Šarūnė Leikienė, el. p. sarune.leikiene@pavb.lt, tel. 8 (45) 43 56 77.

Lietuvoje ilgalaikis projektas „Visa Lietuva skaito vaikams“ įgyvendinamas nuo 2011 m. Lietuvai pasirašius tarptautinę deklaraciją „All of Europe reads to kids“. Daugiau informacijos www.vlsv.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.