Naujienos

Fantastiška vasara Panevėžyje

Fantastiška vasara Panevėžyje

Kartu su karštais vasaros orais, baigėsi ir bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykę vasaros stovyklos užsiėmimai „Fantastiška vasara Panevėžyje“. Stovykloje dalyvavo 2-4 klasių mokiniai, kurie ieškojo įdomių veiklų. Šią vasarą bibliotekoje ir Panevėžio mieste stovyklos dalyviai pasijuto ateities žmonėmis, fantazavo, aplankė fantastiškiausias miesto vietas ir susitiko su robotais.

Prasidėjus vasarai, vaikai, jų tėveliai, savanorės susirinko į projekto pradžios renginį, kuriame stovyklos vadovas Virginijus Benašas pristatė vasaros veiklas ir knygų parodą „Pirmyn į fantastišką kelionę!“.

Birželio – liepos mėnesiais, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, didžiausios Panevėžio vaikų bibliotekos Panevėžio mieste lankytojai dalyvavo fantastiškuose užsiėmimuose fantastiškiausiose miesto vietose. Važiavo į Žaliąją girią, lankėsi „Cido“ arenoje, šv. Petro ir Povilo bažnyčios bokšte, kino centre „Garsas“, studijoje „Foto 123“, Vilhelmo Variakojo sporto centre, „Aukštaitijos vandenyse“, KTU robotikos akademijoje, galerijoje „Pamatai“, paskutinį užsiėmimą važiavo į Etnokosmologijos muziejų ir observatoriją Molėtų rajone.

Stovyklos metu fantastiškas dėmesys buvo skiriamas vaikų kūrybinei laisvei, fantazijai ir drąsai, saviraiškai, pastabumui, dėmesio sutelkimui, kalbėjimui, taip pat skatinamas judėjimas, ugdoma ištvermė. Vaikščiodami po rekonstruojamą Panevėžį, vaikai galvose projektavo fantastišką miesto ateitį ir truputėlį pabėgo nuo mokyklos, nes čia visi atsakymai buvo fantastiškai teisingi.

Bibliotekos vasaros stovyklos dalyvių ir jų tėvelių lauks dovana –  kuriamas pleneras ir Fantastiškos vasaros Panevėžyje fotografijų filmas.

 

Labai ačiū savanorėms Rūtai ir Samantai, dalyvei Atėnei už žurnalistinę veiklą ir kitiems, lydėjusioms mamoms ir visoms atviroms aplankytoms įstaigoms! Iki kitų susitikimų 🙂

 

Daugiau apie vasaros užimtumo stovyklą „Fantastiška vasara Panevėžyje“ skaitykite mūsų interneto svetainėje: http://vjlc.pavb.lt/ ir Facebook paskyroje: Vaikų literatūros skyrius / PAVB.

 

Projektą finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.

 

Dalyvių ir jų tėvelių atsiliepimai

 

„Vasaros stovykla be galo patiko tiek man, tiek Gabijai. Be galo džiaugiuosi, kad mano dukra ėjo būtent į šią stovyklą. Stovyklos vadovas nerealus, bendravimas su vaikais šiltas, malonus ir labai dažnai linksmas. Aš, kaip mama esu laiminga, kai laimingas mano vaikas, o ji tokia ir buvo. Gabija kasdien grįždavo kupina įspūdžių, geros nuotaikos ir su daug naujos informacijos ir žinių. Kitąmet būtinai vėl norėsime į šią stovyklą. Ačiū vadovui Virginijui ir visiems prisidėjusiems.“

                                                                                                                                                 Gintarė Gludkinienė, Gabijos mama

 

„Vaikystėje labai mėgdavau eiti į biblioteką, buvau tikra knygų graužikė. Prisirinkus krūvą knygų, pasinerdavau į stebuklingą nuotykių pasaulį. Tad ir savo mergaites stengiausi užkrėsti ta meile, visas tris nuo pirmos klasės užrašydavau į dienos stovyklą G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Jau keli metai tuos užsiėmimus veda puikus, savo darbui atsidavęs vadovas Virginijus Benašas. Kadangi vaikai jaučia nuoširdžią meilę, tai ir atsidėkoja tuo pačiu. Kiekviena nauja stovyklos diena atnešdavo vis naujų įspūdžių ir dukrai buvo beprotiškai įdomu.“

                                                                                                                                                 Ann Iljina, Denisos mama

 

„Patiko labai, ypač viskas. Bet labiausiai, kai buvome Etnokosmologijos muziejaus miške. Ten buvo tikrų mažų meteoritų! Naktį galėjome lauke stebėti žvaigždes per teleskopą, bet mes nestebėjome, nes buvo apsiniaukę, tačiau mums uždėjo lankelius ir mes patys tapom žvaigždėmis. O kai važiavome autobusu du kartus turėjome sustoti, nes keliu bėgo maža stirna, bet mes spėjom sustoti – tai labai gerai. O autobuse su drauge užmigau.

Dar ėjom pas Andrių, jis dirba netoliese ir turi tokį droną, kur iš viršaus gali fotografuoti miestą. Kitais metais irgi dalyvausiu, nes man labai patinka, susiradau draugę Gabiją, ir buvo daug smagiau nei mokykloje, nes ilgai buvome lauke. Labai patiko minti triratį dviratį. Virgis yra geras ir šiek tiek išsiblaškęs, todėl man smagu su juo buvo. O ar parašėte, kad maudėmės parko upėje su rūbais?“

 

Beatričės mama keletą kartų lydėjo vaikus išvykose:

„Vasarą labai gerai tokios stovyklos, vaikai prasiblaško, jie yra užimti, daug pamato, galbūt jos galėtų trukti visą mėnesį? Tikiuosi, kad kitais metais taip pat vyks tokia stovykla.“

 

                                                                                                                                                 Dalia Žiukienė ir Beatričė Žiukaitė

Vasaros parodos bibliotekos erdvėse

Vasaros parodos bibliotekos erdvėse

Pats vidudienis. Tyku.

Po ramunės vainiku

Žiogas numetė gitarą,

Ir lauke tik varpos šnara.

 

Ir lauke tik varpos šnara:

  • Gera augti, bręsti gera!
  • Gera džiaugtis saulute
  • Ir kvepėti duonute!

Martynas Vainilaitis

 

Vasara prasidėjo neįprastais karščiais, visi leipėjo ir slėpėsi kas kur gali. Bibliotekoje gyvenimas virė kaip visada. Nuo birželio 1-os dienos iki liepos 4-tos dienos vaikus kvietė stovykla “Fantastiška vasara Panevėžyje“ su ilgais pasivaikščiojimais po fantastiškiausias Panevėžio vietas.

Fantastišką vasarą galite tęsti su knyga. 🙂 Bibliotekoje iki pat rugsėjo –  pavojingų nuotykių ir nepaprastų kelionių knygų paroda „Pirmyn į fantastinę kelionę“.

Fantastikos gerbėjams – tai puiki proga įnikti į mėgstamų knygų skaitymą. Skaitydami knygas „Mažieji laisvūnai“ ir „Skrybėlė pilna dangaus“ kartu su mergaite Marline ir MAŽAISIAIS LAISVŪNAIS persikelsit į populiaraus anglų rašytojo Terio Pračeto sukurtą PLOKŠČIĄJĮ PASAULĮ, kupiną įspūdingų nuotykių.

Nuotykiai dažniausiai kupini pavojų. Štai Kristupas ir Laura iš Domo Ausčio knygos „Mergiotė ir mirusi kalba“ netikėtai atsiduria SENOVĖS ROMOJE.  Ar pavyks jiems rasti kelią namo?

Garsaus britų autoriaus Filipo Pulmano knygoje „Laikrodžio širdis“ laikrodininko mokinys netikėtai pastebi, kad atgyja miesto laikrodžio figūra ir staiga gyvenimas ir fantazijų pasaulis susilieja į vieną tikrovišką ir kraupią istoriją…

Rusų rašytojo Aleksandro Makejevo knyga „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ skirta visiems mūsų galaktikos vaikams. Autorius rašo, kad tai neišgalvota istorija. Kaip manote Jūs?

O gal norėtumėt perskaityti ir daugiau istorijų prarasdami net laiko nuovoką. 🙂 Pirmyn į fantastinę kelionę! Knygų sąrašas čia.

Gal sudomins iš Panevėžio krašto kilusių rašytojų knygos? Jas rasite parodoje „Panevėžio krašto rašytojai“ (iš ciklo „Lietuvių išeivių rašytojai vaikams“).

Vasaros mėnesiais bibliotekoje Jūsų laukia ne tik knygos, bet ir dailės parodos. Nepraleiskite progos pasidžiaugti meniškais Panevėžio pradinės mokyklos mokinių kūrybiniais darbais.

Liepą mus džiugins „Laimės paukštukai“,  rugpjūtį gėrėsimės „Laivais  prieplaukoje“.

 

Laukiame bibliotekoje, lankykitės!

 

 

Fantastiška vasara Panevėžyje

Fantastiška vasara Panevėžyje

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasideda projektas „Fantastiška vasara Panevėžyje”, kuris skirtas Panevėžio miesto jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, kiekvieną vasarą bibliotekoje ieškantiems įdomių veiklų, o šią vasarą suteiks galimybę kiekvienam pasijusti ateities žmogumi, pafantazuoti, pamatyti fantastiškiausias miesto vietas ir susitikti su robotais. Skaityti toliau „Fantastiška vasara Panevėžyje“

Tėčiai skaito!

Tėčiai skaito!

Vaikų literatūros skyrius palaiko akciją „Tėčiai skaito vaikams“! Gegužės 30 d., ketvirtadienį 10 val. Bibliotekos centrinių rūmų Pažinimo erdvėje vaikams skaitys radijo stoties „Pulsas“, renginių vedėjas, DJ „sEnis“, kuris prisistato ne šios žemės gyventoju – Valdemaras Liudvinavičius ir muzikos bei tekstų autorius, atlikėjas – Aras Vėberis. Skaityti toliau „Tėčiai skaito!“