„Savaitė be patyčių“ baigėsi. Ar tikrai?

„Savaitė be patyčių“ baigėsi. Ar tikrai?

Nors „Savaitė be patyčių“ jau baigėsi, tačiau bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko antroji  prevencinė patyčių edukacijos dalis šmaikščiu pavadinimu „Bebro teismas“.

Edukacijos metu buvo kuriama reali situacija – vaikai turėjo įvertinti bebro elgesį, kuris pažemino tris medžius (ąžuolą, drebulę ir karklą) ir atitinkamai paruošti jam bausmę. Patyčių erdvės instaliacija virto į teismo salę, su joje dirbančiais advokatais ir teisėjais. Kad procesas vyktų išties skaidriai ir sklandžiai advokatas perskaitė ginamojo bebro žodį, buvo ieškoma informacijos apie bendruosius bebro bruožus, apsvarstytos ir teigiamos jo savybės, įvertinta nauda. Visgi, nuspręsta, kad patyčių toleruoti negalima NIEKADA, todėl kiekvienas teismo dalyvis gavo lapelį, kuriame reikėjo parinkti bausmę.

Argi nesmalsu sužinoti, koks likimas ištiko bebrą? Mirties bausmės jis išvengė, nebuvo įdarbintas zoologijos sode ir net netapo „Žemynos“ progimnazijos pieštukų drožėju. Mažieji teismo atstovai siūlė bebrui atsiprašyti medžių už „pažeminimą“, persodinti juos, kol galų gale buvo nuspręsta, kad savo netinkamą elgesį bebras turės atitaisyti dirbdamas. Nuosprendis: atiduoti bebrą medkirčiams į Žaliąją girią ir pastatyti, taip reikalingą, tiltą per Lėvens upę, šalia stovyklos „Šilelis“.

Štai tokia pamokanti bebro istorija, su galbūt laukiančiu tęsiniu… Juk kalbėti apie patyčias, netinkamą elgesį, pažeminimus, spręsti susidariusias nemalonias situacijas ir ieškoti sprendimų yra būtina ir labai svarbu ne tik „Savaitės be patyčių“ metu, o netradicinė pokalbio ir situacijos „atskleidimo“ forma leidžia empatiškai įsijausti. 

 

Šarūnė Leikienė
vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos Virginijaus Benašo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *